| Maria726 a întrebat:

Buna, am facut dragoste cu prietenul meu neprotejat, dar nu a ejaculat in mine, iar acum am niste simptome ciudate, gen imi e putin rau sau am gaze. Este posibil sa fi ramas insarcinata?

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a fost ejaculare în vagin, nu poți fi gravidă.

| sofisis a răspuns:

Este posibil. In afara de sperma propriu-zisa, barbatii elimina si acel lichid pre-ejaculator. Pe ala nu il simt si de cele mai multe ori si ala are sermatozoizi. Exista foaaarte multe femei care au ramas gravide de la metoda ejaculatului afara laughing

| Maria726 explică (pentru sofisis):

Da, dar mie mi-a venit menstruatia

| Pool77 a răspuns:

Simptomele unei sarcini apar dupa 3-4 saptamani de la actul propriu zis.
Unele nici nu au simptome, deloc.
Ai paranoia in tine si iti imaginezi chestii.

| Maria726 explică (pentru Pool77):

Probabil ma tot gandesc la asta si de aceea

| sofisis a răspuns (pentru Pool77):

Nu chiar. In aprox 7-10 zile de la act, poate aparea sangerarea de nidatie, cea care indica faptul ca sarcina se prinde de peretii uterului. Apoi simptomele clasice apar dupa 4-6 saptamani de la data la care s-a format sarcina, nu de cand a avut loc actul sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Da simptomele apar dupa o lună de la sarcina si cand vezi ca ti.a întârziat menstruatia.Pana atunci nu iti mai face griji poate ai mâncat ceva care tia picat greu doar atat.Si ma tot repet sa o faci protejat(eu am hpv) si du-te si faci papanicolau si o ecografie intra vaginala. CANCERUL NU DOARE.Nu vreau sa te speri dar vreau sa înțelegeți că poti suferi mult din cauza asta ca ai facut o data neprotejat.Succes! Dati seama ca te supui unu risc mare.

| Maria726 explică (pentru anonim_4396):

Menstruatia mi-a venit normal nu a intarziat. Dar ma ingrijoram din cauza acestor simptome

| alexwahl a răspuns:

E de la teama.

| Maria726 explică (pentru alexwahl):

Deci nu e posibil sa fi ramas însărcinată, nu?

| alexwahl a răspuns (pentru Maria726):

Daca prietenul tau e sigur pe ce a facut, atunci, nu.