| Aassddfffgghhhkkllfs a întrebat:

Am facut-o pentru prima data cu prietenul meu acum 2 saptamani neprotejat, insa el nu m-a dezvirginat. Abia dupa 4 zile am facut-o iar (protejat) si abia atunci mi-a curs sange. Exista vreo posibilitate sa fi ramas insarcinata? Nu am decat sanii umflati (semn al menatruatiei dar si al sarcinii) si inca nu mi-a venit (dar eu nu am menstruatia regulata).

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, există RISC de sarcină :(

NU se face sex neprotejat decât atunci când îţi DOREŞTI un bebe!

Poţi rămâne însărcinată în ORICE perioadă, dacă faci sex neprotejat!

În general, cu 5 zile înainte de menstră + perioada menstruaţiei + 5 zile după menstră este o perioadă cu fertilitate REDUSĂ ( spre medie ), deci riscul de sarcină este mai mic, dar NU inexistent.

TREBUIE să folosiţi PREZERVATIVUL PREZERVATIVUL – atât în momentul dezvirginării, cât şi după!

De asemenea, trebuie ştiut că la dezvirginare se POATE produce o "ovulaţie SPONTANĂ" : deci, în acel moment e posibil să fi cel mai fertilă ( indiferent de perioada "normală" de fertilitate calendaristică )!

Dacă NU folosiţi prezervativ ( la fiecare partidă/număr ), atunci există RISCUL să rămâi însărcinată – indiferent de perioada de fertilitate în care te afli.

DAAA, există RISCUL să rămâi însărcinată chiar dacă nu ejaculează în tine - mai ales când te afli în perioada cu fertilitate RIDICATĂ.

Se poate rămâne însărcinată în orice perioadă, chiar dacă faci sex când eşti pe ciclu ( depinde de fiecare organism )!

Acum vreo 2-3 luni am „întâlnit" tot AICI ( pe site ) o fată care a rămas însărcinată făcând sex ÎN timpul menstruaţiei - avea 16 ani şi dorea să ştie cum poate face avort.

Deci, după cum vezi, orice se poate ÎNTÂMPLA!

În PRIMUL rând, NU se face sex FĂRĂ prezervativ, INDIFERENT câtă încredere ai în partener, sau câte „asigurări" ţi-a dat!

În cazul în care nu folosiţi prezervativul ( chiar şi pentru câteva secunde/minute ), CHIAR dacă nu a ejaculat în tine, EXISTĂ un "risc" ( de sarcină ) mai MIC - datorat lichidului preseminal, care poate CONŢINE spermatozoizi!

Lichidul preseminal este un lichid care iese cu "ceva" timp înainte de ejaculare şi poate CONŢINE spermatozoizi - numărul lor DIFERĂ în funcţie de mai mulţi factori : nivelul de excitaţie ( înainte de a ejacula ), un eventual sex oral practicat înainte de penetrarea vaginală, sau ejaculări anterioare RECENTE ( la „partide" repetate ), etc. - şi POATE produce sarcină ( mai ales dacă te afli în perioada fertilă )!

Acum depinde şi de parteneri, de motilitatea spermatozoizilor, etc! Deci, RISCUL de sarcină ar fi ( aşa cum spuneam mai sus ) de 10-15 % ( în perioada nefertilă, şi se DUBLEAZĂ în perioada cu fertilitate RIDICATĂ ) - şi se datorează acelui lichid preseminal!

Totuşi, RISCUL este destul de MARE : într-un mililitru de spermă sunt cam 30 milioane de spermatozoizi, iar la o ejaculare "normală" se ejaculează cam 2-6 mililitrii - deci, la o ejaculare normală, sunt ejaculaţi cam 60 milioane-180 milioane de spermatozoizi - din care 1 singur este SUFICIENT ca să fecundeze ovulul şi GATA, eşti MĂMICĂ!

Chiar dacă NU a ejaculat în tine, apare acel lichid preseminal, care CONŢINE spermatozoizi - chiar dacă nu conţine 180 milioane, unul SINGUR este SUFICIENT ca să rămâi însărcinată!

N-o spun eu, o spun "medicii specialişti", eu DOAR vă explic vouă!

Pentru detalii, ca să te convingi că am dreptate, VEZI linkul : http://www.clopotel.ro/......r-141.html şi http://www.contraboli.ro/......traceptie/

Lichidul preseminal poate apărea şi după un minut, NU sunt necesare 15 minute...

Pentru a preveni LUNAR o posibilă sarcină se RECOMANDĂ următoarele metode : prezervativ, tablete anticoncepţionale ( prescrise de MEDIC ), ovule sau creme spermicide/contraceptive, metoda "calendarului" ( când ai ciclu regulat ), etc.

Vorbim despre ciclu menstrual REGULAT dacă timp de cel puţin 6 luni consecutive îţi vine menstruaţia la acelaşi interval/număr de zile )!

Bine-nţeles, dacă ai menstruaţie NEREGULATĂ, atunci RISCUL de sarcină există permanent ( deoarece nu şti când ai ovulaţia )! Iar dacă ai ciclu REGULAT ( ceea ce NU prea cred ), atunci RISCUL este mai crescut în perioada cu fertilitate mai mare ( DAR asta NU înseamnă că în rest ar fi inexistent, ci doar că ar fi mai scăzut )!

Apoi, dacă faceţi sex NEPROTEJAT folosind metoda "coitului înrerupt" ( Coitus interruptus ) - mai ales în perioada cu fertilitate RIDICATĂ - atunci RISCUL de sarcină ESTE FOARTE MARE, mai ales dacă ai ciclu neregulat ( şi NU şti exact când ai ovulaţia )!

Metoda aceasta, "coitul înrerupt" ( adică scoaterea penisului din vagin, în momentul ejaculării ), se utilizează COMBINATĂ cu "metoda calendarului" şi, OBLIGATORIU cu folosirea prezervativului în perioada cu fertilitate ridicată!

Apoi NU EXISTĂ perioadă fertilă şi perioadă nefertilă - EXISTĂ DOAR perioade cu fertilitate RIDICATĂ ( crescută/sporită ) şi perioade cu fertilitate SCĂZUTĂ!

Nefertilitate/infertilitate ( perioade nefertile ) EXISTĂ doar atunci când eşti „sterilă" ( ca urmare a unor afecţiuni MEDICALE )!

Dacă ai menstruaţie REGULATĂ ( doar ATUNCI cunoşti când are loc ovulaţia ), atunci putem discuta despre perioadă cu fertilitate ridicată/scăzută, ASTFEL :
„Perioada fertila" este strans legata de momentul ovulatiei, si se stie ca ovulatia are loc cu aproximativ 14 zile inainte de menstruatie ( dacă vorbim de un ciclu REGULAT de 28 zile ), si NU la 14 zile dupa menstruatie cum se scrie in mod gresit in unele articole de pe internet.
„Perioada fertila" ( adică cu fertilitate RIDICATĂ ) incepe cu 4-5 zile inainte de ovulatie ( atat poate supravietui spermatozoidul in uter ) si se termina la 1-2 zile dupa ovulatie ( perioada in care ovulul este viabil ).

TOATE celelalte zile se CONSIDERĂ perioade cu fertilitate SCĂZUTĂ - dar, NU INEXISTENTĂ!

Cea mai SIGURĂ metodă contraceptivă este folosirea prezervativului, deoarece are DUBLU rol : previne o eventuală sarcină, DAR previne şi infectarea cu diverse boli cu transmitere sexuală ( BTS ) – la o utilizare CORECTĂ!

De aceea, recomand NEAPĂRAT folosirea PREZERVATIVULUI ( alunecarea va fi mai uşoară, eviţi riscul de sarcină şi diverse boli cu transmitere sexuală ) – mai ales în cazul unei noi relaţii, sau o relaţie „pasageră" ( ori una sub semnul întrebării )!

Dar e foarte important să fiţi ATENŢI la modul de "manevrare" a prezervativului ( deschiderea lui şi "montarea", apoi e importantă mărimea, şi nu în ultimul rând "demontarea" acestuia ) - de asemenea, recomand VERIFICAREA prezervativului după FIECARE "partidă" ( să nu se fi rupt/tăiat; se poate verifica atât vizual, cât şi prin umplere cu apă ) - pentru mai multă siguranţă!

Dacă folosiţi prezervativ de fiecare dată şi la fiecare "număr/partidă" ( ATENŢIE la modul de manevrare/desfacere şi "montare/demontare" ) NU există risc de sarcină ( siguranţă de 99-100 % ), DAR ( repet ) preferabil să-l verifici după partidă!

Să folosiţi prezervativ cu spermicid - chiar dacă se rupe, NU trebuie să disperi, deoarece este lubrefiat/tratat cu o substanţă spermicidă ( cu rol de distrugere a spermatozoizilor ) care va distruge eventualii spermatozoizi care ajung în vagin!

Sau să foloseşti un prezervativ simplu marca DUREX Extra Strength-strong sau Durex Extra Safe ( sunt puţin mai groase ) + un lubrifiant spermicid - acţiunea contraceptivă este aceeaşi ( deci ai DUBLĂ "protecţie" )!

Dacă îţi cunoşti datele ciclului pe ultimele 6 luni ( cel puţin ) poţi să-ţi calculezi : când are loc ovulaţia, perioada cu fertilitate „ridicată" şi data următoarei menstruaţii – folosind „metoda calendarului"!

Un ciclu menstrual este perioada care ÎNCEPE cu PRIMA zi de ciclu ( inclusiv acele zile de menstruaţie ) şi PÂNĂ în prima zi de menstruaţie din ciclul următor - dar fără acea zi, deoarece ea intră la calculul lunii următoare.

Vorbim despre ciclu menstrual REGULAT dacă timp de cel puţin 6 luni consecutive îţi vine menstruaţia la acelaşi interval/număr de zile ).

Cea mai fertilă zi este în ziua ovulaţiei, iar perioada cu fertilitate RIDICATĂ ( şi cu risc MAXIM de sarcină ) ESTE cu 5 zile înainte de ovulaţie şi până după ovulaţie cu 2 zile ( după ).

În primul rând, e foarte IMPORTANT să ţi un CALENDAR SPECIAL ( doar pentru ciclul menstrual, pe care să nu notezi altceva ) : în acel calendar să-ţi notezi, ÎN FIECARE LUNĂ, prima zi de ciclu ( cu pix roşu ) şi apoi ultima zi de ciclu ( cu pix albastru ) – eventual cu verde zilele în care ai făcut dragoste ( când este cazul ).

Nu se ştie când ai nevoie de el...

Metoda calendarului se bazeaza pe cunoasterea zilelor in care femeia este fertila, zile in care daca au loc contacte sexuale neprotejate, se poate produce o sarcina. In aceasta perioada fertila, daca nu se doreste o sarcina se evita contactele sexuale, sau se poate recurge la alte mijloace contraceptive.

Pentru a se putea folosi cu succes metoda calendarului este necesar ca femeia sa tina o evidenta precisa a ciclurilor ei menstruale pe o perioada de minimum 6 luni.

Prima zi a fiecarui ciclu menstrual este ziua in care incepe menstruatia ( numita si ziua 1).
Apoi zilele se numeroteaza in continuare (ziua a 2-a, ziua a 3-a etc) pana la ultima zi inainte de menstruatia urmatoare.
Un ciclu menstrual complet este intervalul de timp cuprins intre prima zi de menstruatie / Ziua 1 a ciclului menstrual si prima zi a urmatorului ciclu.
Durata ciclului menstrual in general variaza intre 25 si 35 de zile, si bineinteles exista si exceptii.

Daca pe toata aceasta perioada durata ciclului menstrual este constanta, adica variata maxima este de 1 zi, inseamna ca ai un ciclu menstrual constant.
Daca in fiecare luna durata ciclului tau este diferita se considera ca ai un ciclu menstrual neregulat.
Daca ciclul tau menstrual are o variatie mai mare de 7 zile este bine ca urmarirea ciclului sa se intinda pe o perioada mai mare de timp.

Folosind „metoda calendarului" ( prezentată cu exemple pe site-ul SURSĂ http://www.mamicamea.ro/......eptie.html ), POŢI să-ţi calculezi CORECT data venirii menstruaţiei şi perioadele cu fertilitate ridicată sau scăzută!

Apoi, o întârziere ( a menstruaţiei ) de până la 7-10 zile ( faţă de data calculată CORECT cu metoda calendarului ) este acceptabilă - dacă întârzie mai mult, atunci pot fi alte „probleme".
Dacă întârzierea este mai mare de 7-10 zile, atunci NEAPĂRAT trebuie să faci test de sarcină ( atunci când ai făcut sex neprotejat sau s-a rupt prezervativul ) şi un control ginecologic.

Atunci când „presupui" că ai rămas însărcinată, pentru mai multă siguranţă POŢI face un test de sarcină - dar, ATENŢIE : la momentul testului TREBUIE să ai cel puţin 3 săptămâni de la ultimul contact sexual neprotejat!

În GENERAL, testul de sarcina trebuie facut dupa MĂCAR 1 saptamana de la intarzierea menstruatiei sau dupa MĂCAR 3 saptamani dupa un contact sexual neprotejat – AMBELE condiţii TREBUIE îndeplinite ( după caz ).

Daca il faci mai repede si rezultatul e pozitiv inseamna ca embrionul s-a implantat repede, dar daca e negativ nu inseamna ca nu exista sarcina.

Vezi şi un Prospect la linkul :
http://farmaciaverde.util21.ro/......mexim.html

Atunci când suspectezi o eventuală sarcină, se face 1 test de sarcină la 7-10 zile de la data la care TREBUIA să-ţi vină ciclul ( dacă e regulat, sau la 15-20 zile dacă e neregulat ) SAU la cel puţin 3 săptămâni de la contactul sexual neprotejat - iar dacă rezultatul e neconcludent : liniuţă/e incomlete, greu vizibile, posibile „umbre" etc., atunci se REPETĂ testul la 3-5 zile!

În cazul unui ciclu neregulat, este PREFERABIL să se REPETE testul de sarcină la 3-5 zile după primul ( INDIFERENT de rezultatul testului anterior )!

Un test CORECT se face din PRIMA urină de dimineaţa, şi NU sunt recomandate acele teste tip „bandă" care se introduce într-un vas cu urină – tocmai de aceea că poţi să GREŞEŞTI mult mai uşor ( introduci prea MULT banda în urină )!

Te duci la farmacie şi cumperi 1-2 teste de sarcină, test tip "stilou"/casetă ( analiză pe bază de urină, NU de sânge sau altele, deci nu test tip „bandă" ) - au un preţ mediu de 10-15 lei/test ( NU cumperi din cele mai ieftine, că sunt şi cu vreo 4-5 lei, DAR nici cele mai scumpe )!

ÎNAINTE de a face testul, seara anterioară ( sau dimineaţa devreme ) - deoarece testul se face din PRIMA urină de dimineaţa - CITEŞTI cu atenţie INSTRUCŢIUNILE, şi le urmezi ÎNTOCMAI, în special TIMPUL de control ( trebuie verificate EXACT la timpul indicat, NICI mai repede, dar nici mai târziu, deoarece testul va fi NECONCLUDENT )!

Pentru alte detalii, vezi articolul de la linkul : http://www.contraboli.ro/cum-se-face-un-test-de-sarcina/

Indiferent de denumirea testului şi de "reclama" care i se face, NEAPĂRAT să-l faci din PRIMA urină de dimineaţa!

EU personal, NU am ÎNCREDERE în acel tip de test "Sure Check" ( care foloseşte urina de peste zi, poate fi NECONCLUDENT, şi cu asta nu-i de glumit ) - şi asta din acelaşi MOTIV pentru care la ORICE analiză/test de urină, din sistemul MEDICAL, se CERE PRIMA URINĂ de dimineaţa ( aceea este cea mai concludentă )!

Acum, tu faci cum doreşti, dar eu NU recomand acel tip de teste, decât DACĂ se foloseşte ( la acel test ) PRIMA urină de dimineaţa ( să NU urinezi în timpul nopţii, altfel urina de la test NU va fi concludentă )!

În CONCLUZIE : pentru a scăpa de orice „bănuială" atunci când ai avut contact sexual neprotejat ( sau s-a rupt prezervativul ), mai ales dacă următorul ciclu o să-ţi întârzie, poţi să FACI testul de sarcină şi, deoarece ( cred că ) ai ciclu neregulat, să REPEŢI acel test la 3 zile după primul ( indiferent de rezultatul primului test )!

Ambele teste TREBUIE să iasă NEGATIVE; dacă unul iese negativ şi celălalt pozitiv – atunci trebuie un consult ginecologic pentru a verifica supoziţia de sarcină ( îţi face un test de sânge pentru depistarea sarcinii )!

Dacă faci testele CORECT atunci au SIGURANŢĂ de 98-99 %, se „confirmă" unul pe altul.

Să ai în vedere şi ASPECTELE prezentate ( pe larg ) la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Iar dacă se rupe prezervativul POŢI folosi contracepţia de urgenţă ( pilula de a 2-a zi sau de a 5-a zi ).

Toate cele bune.

21 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Si vrei sa ghicim in cafea sau in palma?laughing sarcina are loc atunci cand exista ejaculare in interiorul vaginului. Sansele depinde de perioada fertila. Daca spui ca nu ai ciclul regulat, probabil esti destul de tanara... Acum trebuie sa te linistesti si sa astepti sa iti vina menstruatia fara sa te stresezi prea mult. Personal cred ca nu esti insarcinata, dar daca nu dai mai multe detalii...

| cosminelu87 a răspuns (pentru Purec):

Prietene... cum de esti tu asa de destept sa spui ca sarcina are loc doar atunci cand exista ejaculare in interiorul vaginului. Mai bine si mai corect ar fi sa te interesezi inainte sa dai un sfat!

| Purec a răspuns (pentru cosminelu87):

"prietene" sa ii spui mamicutei tale care te-a facut cu fata asta de pedofil care la 40 de ani stai pe TPU! I-a uimeste-ma bai pedofile, cum mai poate exista o sarcina? Prin duh sfant, prin ce? esti prost rau de tot

| Purec a răspuns:

"Cretinule! De la lichidul preejaculator, de-asta nu e bine sa faci sex neprotejat daca nu vrei un copil! Sansele sunt destul de mici(~ 20-30%) dar totusi existente. In al doilea rand ai putea sa deschizi si tu o carte ceva ca te-ar ajuta si pe cuvantul meu nu arde! Daca nu gasesti greseala din postarea ta, sa ma intrebi ca iti voi spune. O zi buna! "

Dupa ce ca ai fata de pedofil mai si jignesti! Daca o sa zici ca eu am jignit primul, afla ca a fi pedofil e o boala, air a fi prost, in cazul tau e o simpla stare de spirit, asa te-a facut mamica ta si nu este o rusine happy Lichidul preejaculator nu contine spermatozoizi ( Probabil ca nu ai ajuns la apgina aceea, deh cand citesti la lumina slaba e mai greu). Cand dai procente despre sansele a ceva, ori ai facut tu personal un studio amanuntit, ori puti de prostie. Cum nu iti vad fata aia de pedofil pe niciun manual, lasa-ma sa cred ca e a doua varianta in cazul tau. In cazul in care 20-30% pentru tine este o sansa "destul de mica" iar te afli intr-o eroare imensa. Probabil mamica ta, acolo la cucuietii din deal, unde te-a crescut pe tine in timp ce taticul tau betiv viola vaca vecinilor, nu te-a invatat procentele. 20-30% pentru cul; tura ta generala, inseamna ca, luand in calcul toate probabilitatile, ai sanse ca la 10 partide sexuale sa faci copii de doua sau trei ori. Luand chair si in considerare factori externi, si poate un noroc iesit din comun si tot nu ai scapa prea mult fara sa faci un copil. Esti pur si simplu tembel!

ps: te si raportez, poate iti inchide naiba contul ala de pedofil, cu fata aia vi tu sa scrii pe un site public? Urata creatura te-a mai facut mama ta aia.

| cosminelu87 a răspuns (pentru Purec):

Lichidul prespermatic sau preejaculator

Lichidul prespermatic sau preejaculator este secretat de glandele bulbouretrale numite si glandele lui Cowper. Acestea sunt doua glande mici, asemanatoare celor salivare, situate in abdomenul inferior pe traseul uretrei, mai jos de vezica urinara si de glanda prostata, dar deasupra bulbului penisului.

Glandele echivalente care se gasesc la femeie se numesc glandele Bartholin, ele avand o secretie asemanatoare, ceva mai lichida, cu rol lubrifiant. Glandele Bartholin sunt situate foarte aproape de orificiul vaginal.

Glandele bulbouretrale (Cowper) varsa lichidul preejaculator prin doua canalicule direct in uretra, in timpul excitatiei sexuale asociate sau nu preludiului, masturbarii sau altor activitati care produc erectie si ejaculare.

Rolul lichidului este acela de a lubrifia traseul uretrei inaintea ejacularii si de a neutraliza aciditatea din uretra masculina si pe cea din mediul vaginal. Motivul e ca aceasta aciditate ofera un mediu in care spermatozoizii nu pot trai. Deci lichidul prespermatic participa la protectia spermatozoizilor.

Cum arata lichidul prespermatic sau preejaculator?

Glandele Cowper sunt glande mucoase deci secretia lor are aspectul mucusului. Lichidul este vascos, lipicios, are o consistenta cleioasa si e transparent. Lichidul are aspectul unei picaturi cristaline cand apare la nivelul orificiului uretral al penisului in erectie. In mod obisnuit, organismul barbatesc secreta cateva picaturi din acest lichid, atat cat trebuie ca sa parcurga intreaga uretra si sa participe la lubrifierea peretilor vaginali.

In conditiile prezentei unei infectii sau unei boli, lichidul poate fi tulbure si chiar colorat (galbui, verzui, maro, rosu), mai abundent sau absent.

Particularitati normale privind secretia lichidului prespermatic

Exista barbati care nu secreta acest lichid deoarece prezenta lui nu este obligatorie. Absenta de la bun inceput a secretiei nu reprezinta o boala si nu este cauza de infertilitate masculina deoarece si sperma are la randul ei capacitatea de a neutraliza aciditatea uretrei si a vaginului.

Desi la majoritatea barbatilor lichidul produs e in cantitate mica (de cateva picaturi), la unii acesta poate ajunge la 5 ml.

Daca un barbat constata pe parcursul vietii ca nu mai produce lichid prespermatic sau observa modificari ale cantitatii sau aspectului lui, e bine sa faca o vizita la urolog.

Lichidul preejaculator contine spermatozoizi?

Prostata este locul unde se amesteca fluidele din compozitia spermei chiar inainte ca aceasta sa fie ejaculata. Intre ejaculari, spermatozoizii asteapta pe traseul ductelor spermatice si in epididim iar lichidele ce compun sperma sunt depozitate in prostata si veziculele seminale. Drumul parcurs de sperma spre iesire este compus din canalul ejaculator (un tub aflat in interiorul prostatei si care se varsa in uretra) si uretra.

Dupa o ejaculare, pe acest traseu raman spermatozoizi. O parte din ei poate fi spalata odata cu eliminarea urinei. Totusi e estimat ca pe traseul canalului ejaculator pot ramane cantonati spermatozoizi viabili pana la 2 zile dupa o ejaculare. Acestia pot fi preluati de lichidul prespermatic care se secreta foarte aproape de acest loc.

Asa cum e produs, lichidul prespermatic nu contine spermatozoizi dar ii poate prelua din vecinatate. Distanta mai mare de 2 zile de la ultima ejaculare si fluxurile repetate de urina scad pana la zero acest risc. Uneori nu se gasesc deloc spermatozoizi in lichidul prespermatic si uneori, daca sunt prezenti, sunt neviabili.

Alteori acest lichid contine spermatozoizi viabili in principal datorita timpului scurt trecut intre ejaculari. Deci in mod accidental, lichidul prespermatic poate provoca aparitia sarcinii.

Pericole legate de lichidul preejaculator

HIV, virusul care poate da SIDA, se gaseste in lichidul preejaculator la marea majoritate a barbatilor infectati. Deci, prin intermediul lui, acest virus poate trece la partener. De asemenea alti microbi responsabili de boli cu transmitere sexuala pot contamina acest lichid si pot cauza infectarea partenerului.

boule! spor la citit!

| Purec a răspuns (pentru cosminelu87):

Bou e tactul ala care vileaza vaci, ti-am mai zis. SI dupa cate vezi, exact ce ai citit si tu, lichidul preejaculator NU contine spermatozoizi. Deci tu ridici prostia la rang de arta pedofil mic

| Purec a răspuns:

Esti si prost si ai si un caracter scarbos. O javra de om cu capul mare, pedofil, nesimtit si urat... urat cu spume! Zici ca esti facut din laba. Sau esti facut cu vaca aia de o viola taticul tau ala boschetar de dormea in sant cand se imbata!

Cat despre adunat de pe uretra, spermatozoizii nu pot trai acolo, mai ales daca urinezi, bai scarbosule. AI o fata de imi provoaca sila! Esti urat de apari in benzile desenate ca personaj negative. Cred ca esti si poponar pe langa pedofil

ps: Daca tu iei de bun orice citesti pe internet, esti cu adevarat extreme de prost. mai ales fraze de genul " S-a estimate ca spermatozoizii pot supravietuii pana la 2 zile" Cum mama matii de pedofil prostanac poti "estima" asa ceva bai imbecil poponar si pedofil.

ps2: esti urat rau rau rau de tot, cu spume

| cosminelu87 a răspuns (pentru Purec):

Bine mha... da-i la prietena ta fara protectie si cand nu mai ai bani de scutece sa mergi sa plangi la ma - ta

| Purec a răspuns (pentru cosminelu87):

"da-I la prietena ta" vorbesti tu cu mama ta si tot neamul tau de tarani infecti. Fata palida de pedofil ce esti laughing Iti dau tie la mumu... fara protective, ca sa ma gustilaughing)

| Purec a răspuns (pentru cosminelu87):

Acuma fara suparare, chiar ai fata de pedofil happy

| Purec a răspuns (pentru cosminelu87):

Eu tot nu pricep cum a putut mamicuta ta sa te fete cu capul ala asa de mare. Presupun ca ai iesit cu picioarele inainte, si au tras ceva de tine sa te scoata happy Sau era mamicuta larga, din "luptele" cu toata comuna?laughing)

| Purec a răspuns (pentru cosminelu87):

SI oricum, daca se intampla sa nu mai am bani, o scot pe ma -ta la produs happy Imi platesc si abonamentul de internet cu ajutorul mamicutei tale

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purec):

N va mai certai.Amandoiaveti dreptate.Amandoua optiunile sunt viabile. Fata poate ramane insarcinata doar daca baiatul a avut tendint sa ejaculeze devreme, inainte ca lichidul acela de, ungere,, sa se fi scurs. Daca baiatul s-a,, tinut,, e foarte posibil ca apoi acel lichid sa se fi amestecat cu sperma.Chestia e ca nici fata nu stie ce a facut el. Sotia mea a ramas insarcinata asa cum povestesc eu, desi cand am ejacuoat, am ejaculat afara.Deci dupa ce m-am tinut de vreo doua ori, o cantitate tot a ajuns in vagin.Aia e, ca fata nu stie daca da sau nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar de ce ar trebui să ne intereseze pe noi dacă esti sau ai fost virgină? Asta este treaba ta, corpul tău, mergi la doctor dacă vrei să aflii.

| wolder a răspuns:

Orice act sexual : vaginal oral sau anal se numeste dezvirginare

daca ti-a curs sange inseamnca ca ti-a rupt himenul

daca ai facut sex neprotejat exista sanse sa fi gravida
semnele sacinii nu le vezi dupa cateva zile
asteapta sa-ti vina
dupa 7 zile de la intarziere fa un test de sarcina

| mihai69 a răspuns:

1. Încă de la prima întâmplare NU mai ești virgină, indiferent dacă a curs ori nu sânge;
2. poți foarte bine să fi rămas însărcinată. Fă un test de sarcină mai bine!

| Sxx a răspuns:

Da, e posibil. Fă un test de sarcină, sper că nu ai sub 17 ani laughing

| Valleria a răspuns:

Va-ti pus in plan cu prietenul tau sa vedeti cine primeste mai multe raspunsuri
http://www.tpu.ro/......a-cand-am/

| Waffen18 a răspuns:

Daca au trecut 3 saptamani ai putea incerca testul de sarcina

| rrrrea a răspuns:

Sunt sanse dar foarte putine