| anonim_4396 a întrebat:

Eu si prietenul meu am facut-o pe 26 luna trecuta[fiind prima data pentru amandoi][NU Ne AM PROTEJAT, nu am avut de gand si s-a intamplat repede nu eram pregatiti pentru asa ceva]. La 2 zile dupa mi-a venit ciclul adica pe 28 asa(asta dupa ce imi venise pe 13 cum era normal). Luna aceasta nu mi a mai venit!
Tin sa precizez ca nu mi-a curs sange si nu am avut dureri(tocmai de aceea ma gandeam ca nici nu ma dezvirginat si clar nu are cum...)

dar totusi...
E posibil sa fiu insarcinata?

3 răspunsuri:
| 4ever_5725 a răspuns:

Virgina nu mai esti tin sa preciez ca fetele daca sun virgine nu-i neaparat sa le curga sange dar ai putine sanse sa nu fii insarcinata dar mai sigur iti recomand un test de sarcina asa esti sigura da nu uita ca se face la 20 de zile dupa contactul sexual

| lavinia23 a răspuns:

Din experienta mea, nu ai cum sa fi insarcinata, dar sfatul meu este sa te protejezi intotdeauna, o greseala infima poate duce la sarcini nedorite. Mare grija! Referitor la chestia cu virginitatea, himenul unei femei este destul de elastic si nu intotdeauna se rupe la contactul sexual, asa se explica faptul ca nu ai sangerat.