| Sandumariamadena a întrebat:

Am facut o singura data sex la 16 ani si a curs sange. Dupa doi ani in care nu am mai facut nimic credeti ca sunt sanse sa sângereze din nou?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Erai virgina.

| Sofer a răspuns:

Da. Rămâne sa incerci și vezi.

| Floridori a răspuns:

Cel mai probabil nu, chiar daca e posibil sa simti disconfort in momentul penetrarii.
Prima oara ai sangerat pentru ca a fost rupt himenul. Daca in urma acelui act sexual, el nu a fost rupt complet(mai rar, dar posibil), atunci poti sangera.Dar e putin probabil ca asta sa se intample daca actul sexual a fost dus la bun-sfarsit asa ca iti sugerez sa te relaxezi din acest punct de vedere.
Mult succes!

| Educatiasexuala a răspuns:

Sângele nu vine de la faptul că o fost prima dată, dar pentru că nu ai fost lubrifiată/relaxată destul. Deci dacă vrei să faci sex cu penetrație iară este important să aveți preludiu destul si să fi sigură că chiar vrei happy /Dr. Beatrice

| Marian572030 a răspuns:

Da