| Mihnea1z2 a întrebat:

Buna seara, prietenei mele i s-a terminat ciclu azi dimineață. Iar pe seara am făcut dragoste și a început sa sângereze. E posibil sa fie ciclu? Sau? Menționez ca am făcut-o prima data acum o săptămână, a curs puțin sange, dar am făcut-o de mai multe ori în acea zi) si acum cică ar fi durut-o cam tare când s-a produs penetrarea și a început sa sangereze. Ce ar putea fi? Mulțumesc. Ciclu/hemoragie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

S-a repornit ciclul si posibil o infectie, fiindca dezvirginarea nu este recomandata sa se faca pe menstruatie, fiindca se rupe himenul si exista posibilitatea infectarii ranei cu sange menstrual.

2 răspunsuri:
| iulia0514 a răspuns:

E posibil sa nu se fii terminat ciclul dar pentru orice eventualitate sa meargă la medic el o poate lămuri

| M678 a răspuns:

Bună! menstruația apare atunci când este eliminat un ovul nefecundat și se curăță uterul! menstruația nu apare după un act sexual, nu există așa ceva! nu știu ce ați făcut voi acolo dar e clar că i-ai provocat o leziune pe canalul vaginal deci stop sex acum și fuguța la un medic ginecolog! apoi, folosiți lubrifiant și faceți preludiu înainte! orice sângerare în timpul și după actul sexual nu este în regulă! himenul este un mușchi, nu se rupe dacă s-ar rupe ar ajunge la urgențe prietena ta! el doar se slăbește în funcție de cât de flexibil este...