| Desire_4406 a întrebat:

Am facut petting cu iubitul meu iar el isi doreste sa mai repetam...
Imi este teama ca mai apoi sa se sature si sa vrea ceva mai mult iar eu nu sunt dispusa sa ii ofer chiar daca il iubesc enorm si avem o relatie serioasa.
Nu vreau sa il pierd.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Wow.
Poi eu zic sa il lasi sa astepte, nu trebuie sa ii dai ce iti cere chiar daca si tu vrei trebuie sa te gandesti ca se va obisnui asa si o sa iti ceara si ceea ce tu nu vrei sa ii dai. Daca il obisnuiesti asa si dupa nu ii dai ce vrea s-ar putea termina urat, e ca la animale daca ii dai unui caine mancare pentru catei apoi ii dai numai carne apoi iar mancare pentru catei nu o sa mai manance.(sper ca ai inteles )
Barbatii sunt niste animale pe care trebuie sa le atati apoi sa te retragi, pana cand vezi ca nu mai poate.
In concluzie lasa-l sa astepte ca nu moare.

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"il iubesc enorm si avem o relatie serioasa." şi "nu sunt dispusa sa ii ofer" - Astea două nu au ce căuta în această propoziţie.
Ori nu îl iubeşti, ori nu aveţi o relaţie seriosă.
De altfel, eu nu ştiu cum vine aia relaţie serioasă în care se stă abstinenţi.
Nu vrei să-l pierzi? Atunci lasă lucrurile să vină de la sine şi nu te opune curentului!
Salut.

Răspuns utilizator avertizat
| consilierindragoste a răspuns:

Lucrurile decurg in acest mod. mai devreme sau mai tarziu de la pipaiala cum spui tu se ajunge si la sex dar totul la timpul lor. e normal sa iti ceara asa ceva si daca nu vei accepta macar atat poate va pleca dar poate nu, ramane de vazut asteapta pana sa ajungeti acolo si nu te mai gandii la astfel de cereri. daca inca nu- ti sa propus.ps :daca te iubeste cu adevarat are sa te inteleaga si nu te va parasi

| badboy_6643 a răspuns:

Adica iti este frica sa nu ajungeti la sex.
dar daca il iubesti atat de mult si daca el te iubeste cat il iubesti si tu ar fi pacat sa nu ii dai ce vrea. poate nu tiai dat seama dar orice baiat oricat ar iubi o fata nu sar abtine sa nu faca sex cu ea.

| CATALINA_2480 a răspuns:

Nu mai pierde timpul ca viata este scurta, fa sex ca peste 1. 2 tot la sex ajungi si o sa_ti para rau ca nu ai facut_o atunci! asa ca apukte de treaba va iubiti ce mai conteaza simntiti_va bine! pup

| IndescribableChild a răspuns:

Fal sa isi doreasca si mai mult. Niciodata nu ii oferi totul pe tava. Lasa-l sa te descopere singur.
Crede-ma... daca procedezi asa va uita de "mai mult" si doar simpla atingere va fi ceva excitant tongue

Take care, IndescribableChild kiss

| biancadavid a răspuns:

Daca ati deschis partea erotica a relatiei voastre, e clar ca urmatorul pas e sexul, dar gandeste-te daca esti pregatita, daca nu oricum pana la urma va veni un smecheras si te va duce cu vorba spunandu-ti orice pana obtine ce isi doreste, daca nu e genul acesta, eu zic ca ar trebui sa incerci sa faci si dragoste in viitor cu el.
Daca aveti o relatie de mai mult timp dupa cum spuneam mai bine cu el decat cu altul.
Nu privi sexul ca pe un lucru grav de care trebuie sa fugi mancand pamantul, peste ani ai sa iti amintesti toate lucrurile astea si o sa ti se para amuzante.
Nu ai ce sa faci acestea sunt etapele vietii...trebuie sa le parcurgi...depinde de tine cum.

| sandulachedragos a răspuns:

Daca te iubeste va intelege. Eu personal si barbatii ce se respecta, respecta deciziile fetelor. Deci, daca nu intelege si nu asculta de linitele si ritmul tau,, pa! totul se face incet, cu calm si grija.succes!