| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut petting cu prietenul, el a încercat să mi-o bage dar nu s-a întâmplat, apoi ne-am jucat şi vârful penisului său a atins intrarea vaginului meu, el neavând prezervativul pus, îi curgea lichid pre-ejaculator, iar eu, după calculele mele eram in ziua ovulaţiei. subliez că sunt virgină şi ciclul îmi venea extrem de neregulat pentru o bună perioadă de timp... care sunt şansele să fii rămas insărcinată? no hate. nu se face educaţie sexuală în scolile din România. muţumesc

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand ar trebui sa stii ca in cazul practicarii petting-ului, regula principala si obligatorie este cea potrivit careia cele 2 organe sexuale nu se ating niciodata. In cazul vostru nu ati respectat regula de baza a petting-ului si din acest motiv se poate considera ca ceea ce ati facut voi se poate considera ca fiind similar cu preludiu iar joaca voastra a reprezentat un "sex" nefinalizat, ratat. In al 2-lea rand deoarece ciclul tau menstrual este de tip neregulat ba chiar unul extrem de neregulat dupa afirmatia ta, reiese ca este cu totul IMPOSIBIL sa poti determina momentul ovulatiei deci si a perioadei fertile. Din acest motiv NIMENI si NICIODATA nu ar putea sa-ti dea un raspuns obiectiv si catusi de cat corect in conformitate cu realitatea. Virginitatea unei fete NU ofera garantia ca sperma nu ar putea ajunge in vagin deoarece NU reprezinta un baraj impenetrabil care sa impiedice trecerea/intrarea spermatozoizilor in vagin prin perforatia existenta in himen insa se poate considera ca totusi poate ingreuna intr-o oarecare masura o astfel de posibilitate. In cazul descris de tine probabilitatea formarii unei sarcini este foarte, foarte mica din2 motive si anume; fiindca lichidul preejeculator asa cum este produs de glandele bulbouretrale este steril deci NU contine spermatozoizi si de asemenea este destul de mica probabilitatea ca joaca voastra sa fi avut loc exact in perioada fertila a actualului ciclu menstrual. Ar fi bine ca pe viitor sa fiti mult mai atenti si mai responsabili cand va veti mai juca de-a sexul. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca in situatia prezentata de tine, sunt sanse foarte mari sa fi ramas gravida.

| kandaraki a răspuns:

50 / 50

| OMFGConrad a răspuns:

Şanse există. Depinde de bafta voastră. Data viitoare stabiliți nişte limite/reguli clare şi concise, precum: fără penis în jurul vulvei.

| kavasaki99 a răspuns:

Sunt șanse. aveți grija folositi si voi prezervativ. cel puțin la inceput pana prindeti experiență

| suceavavaslui a răspuns:

13,67%