| PentruTineAmRenuntat a întrebat:

Am facut sex a 2-a oara cu prietena mea cu prezervativ pentru ea fiind a 2-a oara cand o face mi s-a rupt prezervativul cand mi-a venit sa ejaculez mi`e frica ca am lasat in ea, ia niste pastile duhapstol ceva de genu, dupa seara in care am facut-o ea se simtea putin ametita este vreo sansa sa ramana gravida? fiind a 2-a oara cand ea o face primul rasp. funda sper sa nu aibe vreo sansa:-s

11 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

E prea devreme sa i se faca rau din cauza asta. Foarte mica, mai ales daca ea anticonceptionale. Sa-si faca un test de sarcina la 7-10 zile ca sa nu mai fiti speriati. happy

Abh
| Abh a răspuns:

Sunt draguti cei care ti-au raspuns inaintea mea, habar nu au ca Duphastonul se indica in dereglari de ciclu si, NU inhiba ovulatia! Deci nu este anticonceptional.Ametelile ei pot sa provina de la tratamentul hormonal pe care il face.Simptomele date de sarcina apar la 4-5 saptamani de la contactul sexual neprotejat, nicidecum la o zi.Eu va recomand sa mergeti sa vorbiti cu un ginecolog fiindca riscul unei sarcini EXISTA!

| christinebubu a răspuns:

@nu stiualovestoian nicio metoda de contraceptio nu e sigura 100%.
chiar prezervativul e mult mai sigur decat anticonceptionalele.
si...simptomele gen ameteli, greturi nu vin imediat
bafta si grija pe viitor

| membrugirl2010 a răspuns:

Sa ia pastila de a 2a zi daca a facut-o ieri.

| simf a răspuns:

Vorbeste cu un prieten major si mergeti la farmacie pentru "pastila de a doua zi". nu merita sa riscati si mare grija pe viitor. de ce v-oti fi grabit voi asa de tare?

| mannu a răspuns:

Mai mult ca sigur e insarcinata happy
dupa ce vei vedea cum se schimba scutecele. o sa iei prezervativul mai in serios happy

| gabi115 a răspuns:

Nu cred. depinde cat ia varsat in ea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scz ca iti zic dar esti sigur ca ai lasat in ia? daca da inseamna ca poate sa fie insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu te-ai desparti de ea.straight face. daca este insarcinata.happy. si tu ii dai papucii. va crede ca doar te-ai folosit de ea...mai bine nu o faceati. amia lea ca din cate am inteles aveti 14-15 ani.:O

| PentruTineAmRenuntat explică:

Abh. eu am 15 ani ea are 14 cum crezi ca am putea sa mergem`... stiu ca ti se pare nebunesclaughing

| PentruTineAmRenuntat explică:

thinking mai bine nu o mai faceam...acuma as vrea sa ma desp de ea... da nu din cauza asta