| Nik99 a întrebat:

Salutari tuturor

Eu si cu prietena mea am facut-o pentru prima oara si am o frica in mine de 2zile ca ea sa nu ramana gravida. La început nu am folosit prezervativ, pentru 2-3 minute, apoi ne-am gandit la mai multe riscuri si toate cele si pana la urma am folosit. In timpule acela cat nu aveam prezervativul pus parca am simtit o mancarime, ca si cand imi venea sa ma termin si am scos-o imeditat, dar tot am frica aceea.
Exista vreo sansa ca ea sa ramana insarcinata dupa cele intamplate?
Tin sa precizez ca amandoi eram virgini si ca ea era si in prima saptamana dupa stop, dar pe sfarsit.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Revino cu date corecte si concrete:
- data - cand a fost prima zi a menstruatiei
- data- cand a fost partida de sex
- la cate zile se succede ciclul fetei

| Nik99 explică (pentru Violleta2022):

20 sau 21 a fost prima zi a menstruatiei, iar partida a fost in data de 31.
Ciclul ei este neregulat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nik99):

Deci, era in ziua a 11-a cand s-a intamplat sexul, pentru ca numaratoarea incepe intotdeauna din prima zi a ciclului menstrual.
Din pacate, nu putem calcula perioada fertial si nici ovulatia, deoarece are ciclul neregulat.
Pe viitor, folositi prezervativul dinainte de a incepe partida de sex, ca nu face sens sa-l pui dupa 3 minute, mai ales daca ai mai ejaculat in prealabil si a ramas sperma pe teava, care se poate scurge in aginul fetei, in primele secunde cand este introdus in vagin.

| corbulalbrosu a răspuns:

Un raspuns corect NU se poate formula doar pe baza informatiei ca actul sexual a avut loc la o data absolut incerta adica ''in prima saptamana dupa stop''. Acea data este posibil sa fi fost deja in ziua a 10, a 11 sau a 12-a din CICLULUI MENSTRUAL inceput IN PRIMA ZI a MENSTRUATIEI si daca a ajuns sperma IN VAGIN atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se forma o sarcina devine perfect posibila. Totul depinde de LUNGIMEA ca numar de zile a CICLULUI MENSTRAL cat si de tipul acestuia de a fi REGULAT sau de tip NEREGULAT. In concluzie se poate considera ca in acest caz se ajunge la zicala ''cum ti-o fi norocul''. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca era in primele zile dupa menstruatie, nu poate fi gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calm, daca esti sigur ca nu ai ejaculat, nu e bai, 1 din 100 de oameni iau boli cu transmitere sexuala, apropo, imi spui si mie cum a fost prima oara? Si la mine va urma sa intretin relatii sexuale cu iubita mea si imi e frica ca doare, sunt baiat si am 16 ani laughing)

| Nik99 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, mai astept si alte raspunsuri.
Pentru mine a fost okay, pentru ea nu prea, oricum nu mi s-a parut asa wow senzatia laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai ejagulat în vaginul ei sunt 0 şanse, dacă ai ejagulat, sunt şanse doar dacă era în perioada fertilă. Sper că te-am ajutatbig grin

Răspuns utilizator avertizat