| Tantii25 a întrebat:

Am făcut sex acum 3 luni. De atunci nu am mai incercat din cauza durerii pe care am simtit-o atunci. Mi-a curs sânge. Credeți ca daca in incerc din nou o sa ma doară la fel? Dar sânge o sa imi mai curgă? Am 17 ani.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

DA, te va durea la fel de tare fiindca nu s-a modificat deloc lungimea fibrei musculare din interiorul muschilor circulari care formeaza vaginul tau. Alungirea fibrelor respective si marirea elasticitatii lor fara durere se poate realiza prin masturbare progresiva si de durata (1-3 saptamani) sau printr-o metoda mult mai rapida dar si mult mai dureroasa realizata prin penetrari repetate cu penisul. De obicei dupa dezvirginare se produce cicatrizarea ranii care a provocat hemoragia, deci producerea unei noi sangerari este exclusa in cea mai mare masura. Doar daca vei practica masturbarea prin asa numita degetica, poti spera ca urmatoarele contacte sexuale sa fie mult mai putin dureroase sau chiar acceptabile. Multa sanatate!

| neutrino a răspuns:

Tanti draga, asa este la inceput si daca ai avut parte si de un partener nu prea priceput, este normal sa te doara. A doua oara te va durea mai putin, eventual va mai curge si putin sange si daca mai repeti inca o data experimentul vei scapa de aceste dureri. Nu uita de prezervativ!

| vlad444 a răspuns:

Curge din tine lac ai grije cumetrul; e