| KatWunderbar a întrebat:

Mare problema! Nu mai sunt virgina de aproximativ de jumatate de an, cand am facut-o prima data nu mi-a curs sange si nici nu m-a durut, dar luni cand am facut-o din nou cu prietenul meu am simtit ca s-a rup ceva in mine si a inceput sa curga sange...am crezut ca am avut himenul elastic si ca debea acum s-a rupt, dar problema este ca si acum imi curge sange, este normal? Sau trebuie sa merg la doctor pentru o consultatie?

Răspuns Câştigător
| alexiaa a răspuns:

Eu cred ca intr-adevar ai avut un himen elastic cu toate ca 6 luni e un timp relativ lung.Parerea mea sa sa nu te panichezi daca sangerarea nu este puternica(daca nu e vorba de o hemoragie).Mai asteapta 3-4 zile si daca tot sangerezi du-te la medic.Toate cele bune!

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Du-te la medic/femeie, si preferabil la una care sa stii ca e ok, de urgenta!

| Aylee a răspuns:

Kat, nimeni nu poate sti cauza sigura aici nimeni nu e medic noi doar putem da niste sfaturi asa cum scriu si eu. Te rog eu din suflet du-te la doctor pentru consultatie.

| Ellenna a răspuns:

Eu zic sa mergi la doctor. Repede! happy Nimeni de aici nu stie exact ceea ce ai tu Kat happy doar ne putem da cu parerea si de fapt poate fi ceva mai grav/ sau poate fi chiar ceva nesemnificativ. un medic stie sigur care e problema si stie cum sa te ajute.

| Maothecat a răspuns:

Nu. himenul tau nu s-a rupt din prima si de aia atunci nu ti-a curs sange. abia acum ti s-a rupt si a curs...nu iti fa probleme e ceva normal. Eventual daca vrei sa fi tu sigura ai putea merge la un ginecolog pentru o consultatie de rutina

| cupcake02 a răspuns:

Du-te la doctor...

| Krista_2861 a răspuns:

Ciclu poate

| mikkaella a răspuns:

Poate nu te.o fi dezvirginat prima oara FUNDITA?

| KatWunderbar explică:

Am uitat sa spun ca dau fundita big grin