| fallfallfall a întrebat:

Am facut sex acum o luna cu o fata minora, foarte imatura, fiind cea mai mare greseala din viata mea. Ideea e ca am facut un numar protejat cu prezervativ, dupa ce am ejaculat, am mai facut putin, iar apoi am schimbat prezervativul. Am facut iar cu al 2 lea prezervativ, insa deodata ea mi l scoate si continuam actul sexual. Pe moment mi am dat seama ca mi l a scos, dar nu mi am dat seama de gravitatea lucrulului, deoarece ma gandesc ca e posibil sa fi ramas sperma pe cap de la primul numar. Acum din cauza imaturitatii ei, nu doreste sa faca testul de sarcina, ma tot amana si nu mai stiu nici eu ce sa cred, ea spune ca ii e rau seara si ca nu i a venit ciclul, insa ma gandesc ca face chestia asta doar ca sa ma enerveze, sa ma sperie si sa se razbune pe mine.

Ce parere aveti?

24 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza motivele ei. Tu trebuie sa iti asumi efectele faptei tale, indiferent care sunt acestea. daca este minora, tu aveai obligatia morala si legala sa ai acordul parintilor ei inainte sa faci sex cu ea. Daca nu il ai, este integral vina ta si trebuie sa ti-o asumi. Cat despre decizia de a deveni parinti, ati luat-o impreuna, chiar daca la initiativa ei, asa ca nu e momentul acum sa te razgandesti. Poate ea se teme ca tu ai incerca sa o fortezi sa renunte la sarcina si de aceea amana momentul. Dar tu nu ai dreptul sa faci asa ceva, dat fiind ca nu te-a fortat in nici un fel sa faci sex neprotejat.

| mgtow a răspuns:

Daca ajungi tata te vei trezi dupa gratii, puteai sa o faci cu o prostituata pe bani fara riscuri. Cele sub 18 ani sant mai periculoase decat bomba atomica aruncata la Hiroshima laughing

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

In legatura cu legea sa nu-ti faci probleme, e destul de blanda, pana la urma si ea a vrut
probabil ca e, dar sigur vrea sa obtina si ceva de la tine, nu sunteti impreuna si te place sau ceva de genul
nu-i mai raspunde vreo doua zile!

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar sa te [-O

| corbulalbrosu a răspuns:

[-O

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că e deja însărcinată, dar nu neapărat cu tine. E posibil, ca fata să fi fost puțin șireată, să fi recurs la o strategie, pentru a găsi un... tătic, un țap ispășitor. Și tu, cu capul în nori, abia dacă ai realizat că te-a lăsat "fără". Iar acum, motivele pe care le invocă, cât și faptul că amână aflarea unui rezultat, deja îți dau de gândit. Eu știu că la disperare, faci testul, faci orice! Nu știu dacă ea nu ascunde ceva...
Altădată, fii atent. Nu te mai lăsa sedus de puștoaice, fiindcă pot fi mai istețe decât tine.

| Xiaoh a răspuns (pentru floresdemayo):

Frumos punct de vedere, e bine ca exista oameni ca tine care deschid ochii unora big grin

| Emilian65 a răspuns:

Foarte bine iti face. Fiind mai mare decat ea, trebuia sa te gandesti ca ea nu are minte si ca face cam ce-i comanzi tu. Acum, asteptati sa se nasca si sa-l cresteti cu dragopste si iubire.

| Fatamuntilor a răspuns:

Imatur esti tu ca ai facut sex cu minora si pe deaspupra fara prezervativ.
Depinde cat de,, minora''' e fata Daca pana in 13 ani ai cam patit-o http://www.cdep.ro/proiecte/2014/400/30/1/em613.pdf
Ce te incalzeste pe tine daca isi face acel test?
Oricum o va face pana la urma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minorele n-au multa minte.
Faza cu "imi e rau, nu mi-a venit ciclul" poate sa o spuna si sa te sperie. Incearca sa ii explici cum stau lucrurile, o sarcina i-ar distruge efectiv viata, mai ales ca si ea e un copil. Poate asa se gandeste in privinta testului de sarcina, spune-i si despre BTS, cat de periculoase sunt.
Sau mult mai simplu ii spui ca ai o boala cu transmitere sexuala si ca trebuie sa mearga sa-si faca analizele, poate asta o sperie.

| Mihaelagirl a răspuns:

Ce varsta ai tu si ce varsta are ea?

| qCrazyMan a răspuns:

Mare greseala.

| AndreePapush a răspuns:

Doamne:!
E minoră.Nu te-ai gîndit la asta înainte de a avea un contact sexual!?
Unde ți-a fost mintea?
Hai nu am venit aici să te critichappy
Uite insistă la un test, iar dacă e însărcinată vei ajunge după gratii!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreePapush):

Ia uite ba cine se gasi sa vorbeasca...

| AndreePapush a răspuns (pentru anonim_4396):

Tatăl meu e polițist și cred că știu mai bine decît tinehappy
Tu cum crezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreePapush):

Cred ca nu ai inteles, eu ma refeream la altceva.

| AndreePapush a răspuns (pentru anonim_4396):

La sex?
De asta aveai în vedere?
Hai te rog, nu am rugat pe nimeni să mă critici!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreePapush):

Nah.
Esti grea de cap.

| AndreePapush a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu destul că mă faci tîrfă, dar încă și grea de cap!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreePapush):

Nu pot sa ma abtin, crede-ma. Esti plina de calitati, mereu descopar cate una.

| AndreePapush a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahaha!
Rîde,îți stă bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreePapush):

Oh, opreste-te, cred ca am mai descoperit una.

| fallfallfall explică:

I a venit ciclul, dupa o luna si o saptamana cam asa. Mai sunt sanse sa fie gravida?

| IceKitty18 a răspuns (pentru fallfallfall):

Daca a venit normal nu doar o zi, nu nu sunt sanse