| Andrei1958 a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea! La ambii a fost pentru prima dată cand am facut sex, eu am 18 ani ea are 15, am facut protejat, dupa primul numar am fost la baie mi-am spălat penisul si dupa aceea am introdus penisul(dupa ce l-am spalat cu apa si sapun si l-am sters) in vaginul ei pentru cateva secunde si după l-am scos si am pus același prezervativ si am facut cu el! Cate șanse pot fi sa rămână însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista atat posibilitatea cat si probabilitatea reala, de a se putea forma sarcina in cazul in care in acel moment/in acea zi prietena ta era in una dintre cele 2-3 zile ale perioadei fertile situate inaintea zilei de ovulatie. Nimeni nu poate nici aprecia si nici estima daca in timpul acelor cateva secunde de penetrare a vaginului cu penisul neproteja, daca S-A SI SCURS SAU NU din INTERIORUL uretrei penisului care a fost spalat cat se poate de meticulos insa numai/doar in partea exteriora nu si in interiorul canalului in care intotdeauna raman resturi din sperma care a fost ejaculata cu putin timp in urma. Intr-adevar ca NEsansele sunt mici insa nu si inexistente. Multa sanatate!

33 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Destul de mici de a ramane insarcinata. Dar daca ramane, ai belit-o, ca intri la corupere si sex cu minori.

| f2ff2fl12f a răspuns (pentru darrio2007):

Nu intra, dacă fata nu declara ca a violat-o și declara ca a vrut asta, are drept de constintamant. Fata ii decide viitorul dacă a fost fraier și a băgat-o fără ala sa vadă el cum e fără.

| Adry05 a răspuns:

Sunt sanse intrucat tie ti-au ramas spermatozoizi pe canal chiar daca te-ai spalat, si penetrand-o sunt sanse sa fi ajuns in ea. Si voi folositi acelasi prezervativ la 2 acte wtf? L-ati si spalat sau nici de atat nu v-ati deranjat?
Si cum naiba sa intrebi daca poate face test de sarcina a 2-a zi... Doamne un minim de informatii n-aveti

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse, deoarece a ramassperma pe teava de la prima partida sexuala si se scurge involuntar in vaginul fetei, imediat cum il reintroduci.
Ea poate ramane imediat insarcinata, daca este in perioada fertila.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu fiind major, ea fiind copil mic sub 16 ani, pedeapa este Puscaria!

| f2ff2fl12f a răspuns (pentru Violleta2022):

Fata are drept de constintamant, nu mai este 16 ani, este 15. Informează-te înainte sa răspunzi. Nu e copil mic.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Numai sub 15 ani poate face puscarie. Desi, inclin sa cred ca minte. Fata nu are 15 ani.

„Art. 198 Cod Penal

Actul sexual cu un minor

Actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de acelaşi sex, care nu a împlinit vârsta de 15 ani, se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 10 ani şi interzicerea unor drepturi."

| raMLesS a răspuns (pentru f2ff2fl12f):

Si vezi ca se scrie "consimtamant" maturule, nu "constintamant" rolling on the floor
Habar n-ai ce-i viata.

| Emilian65 a răspuns:

Daca fata era in perioada fertila, sansele de a fi gravida sunt mari.

| Sofer a răspuns:

Nu rămâne însărcinată.

| Plato a răspuns:

Sa speram ca e gravida si ca declara ca ai violat-o, sa ajungi unde ti-e locul.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Plato):

De ce interpretezi asa?
Poate fata nu era virgină înainte de a fi cu el!?
Și oricum nu sunt primi în sitiatia asta.

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Si ce daca nu sunt primii? Toti pedofilii infecti la puscarie, nu doar el. Si nu ma corecta, nu-mi da definitii si altele, ca si el e pedofil. Aia e o fetita, un copil, are 15 ani. El e un jeg uman. Asta nu inseamna ca ea e nevinovata, bineinteles, daca as fi taica-so... Doamne fereste.

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Plato):

Nu am zis ca a făcut bine.

Sa întâmplat.

Și el este încă un copil la fel și ia. Sunt doi copii inconștienți.

Noi nu avem niciun drept sa i judecam /acuzam.

Datoria noastră morală sau nu este sa i ajutam.

| f2ff2fl12f a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

La 15 ani nu mai ești copil, apai la 18 ani. La 15 ani e adolescent și gândește ca un major, iar la 18 ani ești major. Cum sa fie copii? Doamne laughing

| f2ff2fl12f a răspuns (pentru Plato):

Știi măcar ce înseamnă a fi pedofil? laughing doamne ferește ce om. Asa sunt oamenii, nu ai ce sa le faci. Poate îți schimbi caracterul acela, nu de alta dar la fiecare întrebare vad aceleași răspunsuri, ca sa se ducă ca nu știu ce. Mai termina-te ma. Aia nu e o fetita și nici un copil, nu știi ce înseamnă a fi fetita și un copil. Fetita ești când ai pana în 7-8 ani, copil ești de când te naști pana la vârsta de 13-14 ani. Ea e adolescenta și gândește ca un major, dar se pare ca nu a fost documentara și nu s-a gândit sa se documenteze, inclusiv băiatul. Bine ca măcar a făcut-o cu protecție. Nu îți mai dori tu sa se ducă la pușcărie, ca nu se duce, fata a drept de constintamant. E foarte matura sa gândească, păcat ca acum nu a gândit și l-a lăsat sa o introducă fără. Tu și anamaria50 pana acum, am observat ca faceți mișto și nu știți când e copil și când nu. Păcat de voi, "adulților".

| raMLesS a răspuns (pentru f2ff2fl12f):

A si daca e adolescenta nu mai e copil? Daca are 18 ani nu mai e adolescenta si are acelasi nivel de maturitate ca unul de 40 de ani, nu?
Cuvantul "copil" e universal, il foloseste si bunică-ta cand vorbeste de maica-ta sau taica-tu, il foloseste si prietena bunica-tii cand spune "Au venit copiii?", etc.
Cuvintele astea nu tin neaparat de varsta, tin si de maturitatea ta.
Adolescent esti pana la vreo 24 de ani dpdvd fizic si biologic, legal esti considerat adult de la 18 ani in Romania, si 21 de ani in state, vrei sa spui ca aia sunt mai înapoiaţi? rolling on the floor
La 15-16 ani nu ar trebui sa te preocupe sexul, esti inca mic, tu abia ai lasat jucatul cu papușile si vrei sa te f"*1? Daca esti major si te dai la copii care abia au intrat la liceu, chiar e o problema. O persoana de 18 ani ar trebui sa fie mai matura decat niste copii de 15-16 ani, ar trebui sa fie mai experimentati si mult mai constienti.
Invata, si nu neaparat ce iti preda la scoala, citeste, gaseste-ti un hobby, fa sport, pana in 17-18 ani relatiile ar trebui sa insemne doar tinut de mana si sarutari, nu f#7#i happy
Cele mai multe fete care au facut-o la varstele astea fragede regreta.
Pana la 18 ani inca nu esti sancţionat asa rau de catre autoritati daca faci o tampenie, deci bucura-te de ultimii ani ai "inocenţei".
Tu crezi ca la 16 ani esti la fel de matur ca cineva de 30? Tu crezi ca poti sa te intretii singur si sa cresti copii, tu fiind inca un copil?
Peste 2-3 ani o sa realizezi ce prostii ai scris.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Zi doamne ajuta să nu rămână gravidă că te mănâncă pușcăria laughing

| Andrei1958 explică (pentru QElenaBoghiu):

Cat câte sanse ar fi sa rămână?

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu, nu poate rămâne gravidă atâta timp când X nu era în perioada fertila și nu ai ejaculat în ia.

| Andrei1958 explică (pentru QElenaBoghiu):

Toate astea s-au întâmplat aseară, ajuta la ceva un test?

| Andrei1958 explică (pentru QElenaBoghiu):

Nu stiu cand e perioada aia..tot ce stiu e ca a avut ultima menstruație undeva pe 10-15 februarie

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Andrei1958):

Testul o sa iasă negativ dacă îl faci la 2 zile după un contact sexual.
Testul de sarcină se face după câteva zile de la întarzirea menstruației(2 săptămâni)

Dacă nu ii vine menstruația (înseamnă că este gravidă sau are o problemă hormonală)

Am înțeles ca fata are 15 ani și s-ar putea sa nu aibe menstruație încă.
(sunt fete care are menstruație de la o vârstă și mai fraceda)

Dacă nu i-a venit menstruația niciodată nu poate rămâne gravidă.

| Andrei1958 explică (pentru QElenaBoghiu):

Ia venit de cateva luni bune

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Andrei1958):

Nu îți mai face griji happy

Oricum dacă ar rămâne gravidă și nu îți dorești copilul poți face avort.
Dar dacă îți dorești copil îl puteți tine happy deoarece ia face 16 ani și politia o ia în considerare dacă a fost de comun acord happy
Mai pe scurt politia nu va zice nimic dacă a fost de comun acord, dar la părinți este problema dacă va acepata asa cu copii în loc sa va trăiți copilăria happy

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Sa-si traiasca copilaria? Cam tarziu pentru asta.

| 90210 a răspuns:

Cea mai buna metoda sa stii clar ca nu mai ai sperma in "conducte" sa spun asa este sa faci pipi dupa ce ai ejaculat. Sperma nu poate sa supravietuiasca in mediul acela acid de la pipi. Nu cred ca a ramas.

Răspuns utilizator avertizat
| f2ff2fl12f a răspuns:

Eu la 15 ani am mai multa documentație ca tine la 18 ani. Nu contează ca te-ai spălat, nu ai de unde sa știi ca nu a rămas și în acel moment s-a scurs. De ce o introduci fără el? Ai chef sa o lași însărcinată sau sunteți nebuni? Nu am nimic cu voi frate ca ati făcut, ca e normal sa faceți dar tu deja ești major iar ea minora, însă ai noroc ca are drept de constintamant iar politia nu va face nimic dacă ea nu declara ca ai violat-o sau ceva de genul. Nu se folosește unul la doua contacte sexuale. Dacă părinții voștri s-ar ocupa sa va vorbească de astea, ați știi lucrurile astea. Cauta pe net ca părinții au alte treburi, nu stau ei sa aibă grija de viitoare sarcini. Și eu tot de pe net am aflat tot ce știu, apoi părinții mi-au confirmat ca asa este. Sa facă un test după 2 săptămânii, nu ii da pastile deoarece nu sunt tocmai ok la acea vârsta. Nu mai fiți fraieri și faceți cu protecție degeaba averi vârsta de gândire ca un major. Nu o introduci fără prezervativ. Dacă rămâne, eu zic sa o ajuți cu copilul, în caz contrar declara ca ai violat-o și ai belit-o.

| f2ff2fl12f a răspuns:

Șansele sunt mici, dacă te-ai spălat înăuntru după aceea și ai urinat, dar nici asa, nu ești sigur. Nu mai o baga asa.

| Andrei283 a răspuns:

Te manca curcani(politia) ba daca ramane insacinata

| Andrei1958 explică:

Si nu mi-am dat drumu in ea deloc

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Andrei1958):

Nu te mai îngrijora, iei fac mișto de tine happy

Atâta timp cât nu ai ejaculat în ia nu poate rămâne gravidă, numai dacă ia cărat muștele spermă în vagin rolling on the floor și cred ca este imposibil