| RaulMA a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea(protejat cu prezervative de calitate(durex) si am verificat prezervativele mereu sa nu fie sparte sau ceva ) ieri trebuia sa ii vina ciclul sau azi, are dureri de burta si sânii sunt tari(simptome de ciclu) oare are o dereglare? Sau ce o fi?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se poate.Acuma dacă e tânără s-ar putea să nu aibă ciclu regulat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat starea/situatia ciclului menstrual cat si aparitia, prezenta si existenta simptomelor premenstruale in cazul partenerei tale de sex in acest moment sunt cat se poate de normale, de OK. Chiar si in cazul celor mai bine reglate cicluri menstruale care au aceeasi lugime ca numar de zile, in fiecare ciclu, momentul de pornire a menstruatiei poate sa prezinte mici abateri in +/- de 1-3 zile diferenta, fiindca abaterile atat de mici nu reprezinta dereglari de fond. Incercati sa va linistiti fiindca sangerarea menstruala va porni negresit in urmatoarele zile. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu e nimic, o simplă întârziere.
Atâta timp cât v-ați protejat nu ar trebui să îți faci griji.

| Anonim2314S a răspuns:

Nu îți face griji. Îi va veni menstruația