| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex in ultima zi de menstruatie, nu ne-am protejat, dar partenerul nu a ejecuat in mine. Apar probleme neplacute? De a ramne insarcinata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista sanse de sarcina (cam 5-10%).
Probleme neplacute, pe de alta parte pot aparea: infectii la ambii parteneri fiindca sangele este un mediu propice pentru bacterii.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Riscul infecţiilor este destul de mare.
Nu rămâi însărcinată. Multe femei fac în această perioadă pentru că nu rămân.
O femeie nu poate avea ovulaţie în timpul menstrei iar ovulaţia nu se instalează imediat după ce s-a oprit sângerarea.
Pa, pa.

| Malvina24 a răspuns:

100% nu pot spune nu insa nu sunt atat de multe sanse sa ramai avand in vedere ca era ultima zi si ca nu ''s-a terminat'' in tine insa ai grija! ca risti odata risti de 2 ori si a 3-a...

| cristi202 a răspuns:

Sanse de a ramine, mereu vei avea, oricit de mici ar fi ele. Daca e dupa calendar, nu ar fi probleme prea mari, si mai ales daca nu a ejaculat in tine. Dar, niciodata nu se stie... Peste o luna, vei fi sigurahappy.

| carmin a răspuns:

Poti ramane insarcinata.Protejeaza-te

| Silviu591 a răspuns:

Da.ca in timpul actului penisul elimina un lichid.adevarat ca nu e bogat in spermatozoizi dar totusi. exista sansa sa ramai insarcinata.

sorry