| ScarlatElenaa a întrebat:

tpu! In a7-a zi de ciclu(care trebuia sa fie si ultima) am facut dragoste cu prietenul meu, iar dupa mi-a mai venit ciclu 2-3 zile.Este posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca nu ne-am protejat,dar nici actul sexual nu s-a dus la bun sfarsit,adica, partenerul nu a ejaculat in mine happy

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu se ştie niciodată! Aşa că un test de sarcină nu ar strica.

| iMaDreamer a răspuns:

Teoretic nu ai ramas...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur nu ai cum sa fi gravida, asta este parerea mea, nu se stie niciodata. Ramai insarcinata daca faci sex neprotejat in perioada fertila! La cele mai multe dintre femei perioada fertila se afla la jumatatea distantei dintre doua sangerari menstruale! Sexul in timpul sangerarii poate favoriza instalarea unor infectii vaginale si nu numai, nu si o sarcina. Asta este parerea unei femei de pe TPU iar eu cred ca este asa. Iti recomand sa iti cumperi un test de sarcina de la farmacie ca nu e asa scump si sigur vei afla. Sper ca te-am ajutat.

| vrelian a răspuns:

In a 7a zi de ciclu si dupa ti-a venit ciclu de 2-3 zile.super.tu stii cei ala un ciclu? stii cum se numeste cind iti vine ce iti vine? aia se numeste menstruatie.atita timp cit tu ai sau iti vine menstruatia nu ai ramas.asa ca dai acolo in continuare si cind o sa vezi ca nu iti mai vine menstruatia inseamna ca ai ramas. spor la treaba si la citit.

| kx123 a răspuns:

Data viitoare protejati-va! Asa nu o sa mai stai ingrijorata. Si da, sunt sanse sa ramai.

| hunterr a răspuns:

NU ai cum sa ramai gravida! daca imi ai si alte nelamuriri imi poti lasa idul tau si discutam!

| alicris a răspuns:

E foarte putin probabil sa fii ramas insarcinata, eu zic sa nu te alarmezi ptc pari o fata serioasa :* daca nu esti sigura incearca sa faci un test de sarcina thinking nu prea cred ca e nevoie dar ca sa stai linistita te pup :*