| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex in ziua 9 de ciclu fara prezervativ cu iubitul meu, la o saptamana jumatate dupa ce am terminat tratamentul cu cervugid ovule pentru o infectie. (avand o pauza de o luna de la ultimul contact sexual). In timpul actului am simtit o durere ciudata, de parca aveam aer in mine iar el il impingea si nu avea unde sa se duca. Mancarimea a reaparut, suspectez ca este candida (nu pot merge la control pana saptamana viitoare). In plus, simt o durere in zona apendicului. Se simte putin umflat si doare la palpare.
1. Sa imi fac griji? Sunt si la ovulatie si ma gandeam ca poate acesta e motivul pentru care ma doare plus ca am probleme cu gazele si poate si aceasta provoaca o durere. Ar putea fi o sarcina extrauterina? Durerea a inceput imediat dupa contactul sexual imediat cum a revenit infectia vaginala.
2. De ce a revenit infectia dupa tratamentul cu cervugid? Am procedat gresit avand contact sexual dupa tratament? Poate fi candida? Textura scurgerilor este alba branzoasa iar mancarimea si durerea sunt mai intense decat prima data (partenerul a fost nou)

1 răspuns:
| Cristian84 a răspuns:

Mergi la medic el te va ajuta