| alyna83 a întrebat:

Am facut sex neprotejat acum 3 saptamani.Acum o saptamana am facut un test si a iesit negativ.As dori sa imi spuneti daca am sanse sa fi ramas in sarcinata.Va multumesc si astept raspunsuri.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul de sarcina depinde de perioada ciclului menstrual in care a fost contactul sexual. testul de sarcina facut la numai doua saptamani de la contactul sexual are o siguranta de sub 50%, deci e inutil. Trebuie sa faci doua teste de sarcina, in zile diferite, folosind prima urina de dimineata, dar nu mai devreme de a doua zeci si doua zi de la contactul sexual.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca nu ne spui in ce perioada a ciclului menstrual erai, nu avem cum sa te ajutam. Spune data ultimei menstruatii.

| Lorena_9308 a răspuns:

Daca testul a iesit negativ, nu cred, insa si testele pot da grsi, mai fa unul ca sa scapi de indoieli sau mergi la ginecolog unde e cel mai sigur

| roxydulkica a răspuns:

100%

| alinac a răspuns:

Logic daca testul e negativ nu esti. dar poti face inca un test de la alta firma NU farmacie.

| alexandrakarina a răspuns:

Testul de sarcina iese cel mai sigur pozitiv dupa 3-4 saptamani de sarcina...incerca si mai fa unul daca nu consulta un medic ginecolog

| AnnaMaryStar a răspuns:

Testele de sarcita pot cateodata sa greseasca.Mai bine du-te la un ginecolog, el iti va spune exact daca esti sau nu insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ***normal ca ai sanse de 100%. Esti gravida! apropo:scuze pentru cuvant, funda! O, si daca nu e adevarat te rog sa ma iertipuppy dog eyes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! sunt doctor ginecolog si nu nu ai sanse sa ramai insarcinata.ai grija ce faci.pentru ca sunt riscuri

| XusefulX a răspuns:

Mai fa odata testul si daca iese tot negativ. nu estitonguetongue

| irinafetitarea a răspuns:

Pai da cam ai sanse destul de mari sa fi insarcinata desi testul ti-a iesit negativ sa stii ca nu intodeauna pot spune adevaru testele de sarcina deci prin urmare ai putea fi! EU inteleg ca esti speriata

| irinafetitarea a răspuns:

Dar ar trebui sa consulti un medic el te va ajuta cel mai bine! BAFTA!