| MaryAria a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, am facut sex neprotejat cu iubitul meu acum o saptamana neprotejat ejaculand in mine, apoi a doua zi mi-a venit menstruatia, mentionez ca am ajuns de doua saptamani in alta tara iar menstruatia trebuia sa imi vina pe data de 7 decembrie.Recent am inceput sa am greturi si varsaturi matinale, ameteli, senzatii de oboseala exagerat, somnolenta, si ma doare unul dintre sani, am facut un test acum 2 zile insa a iesit negativ desi din cate am citit este posibil sa fie prea devreme si mai am de asteptat sunt sanse sa fi ramas insarcinata?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut sex neprotejat si cu 2-3 saptamani in urma, nu doar partida de saptamana trecuta, atunci este posibil sa fii insarcinata.

Totusi, fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca testul sa fie facut corect si sa arate situatia reala, daca esti sau nu gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.