| ToTaLw a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu iubita mea, nu mi-am dat drumul in ea...s-a intamplat pe 19noiembrie,exista sanse sa ramana gravida, si daca da, aproximativ cat la %. Mentionez ca era in perioada fertila.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In perioada fertila, un contact sexual neprtotejat fara ejaculare are un risc de sarcina de maxim 27% (in functie si de experienta barbatului - daca acesta are multa experienta sexuala riscul e mai mic, de gradul de excitatie - riscul este mai mic daca penetrarea a fost intrerupta mult inainte de ejaculare)

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta in perioada fertila e cel mai periculos sa sa faci neprotejat, daca zici ca nu ai ejaculat inauntru atunci nu a ramas bortoasa

| corbulalbrosu a răspuns:

Metoda coitului intrerupt se foloseste de cand lumea, insa barbatul trebuie sa aiba multa experienta/rutina, sa fie in stare/sa reuseasca sa-si coordoneze si controleze la perfectie ejacularea pentru a putea fi sigur ca nu va scapa niciodata nici cea mai mica cantitate de sperma in vaginul partenerei mai ales daca aceasta este in perioada fertila. Teoretic metoda poate fi aplicata multi ani insa s-a constatat ca totusi dupa ani si ani se mai intampla sa apara si cate o sarcina, conform proverbului cu "ulciorul care nu merge de multe ori la apa" deoarece pana la urma, de regula se ciobeste. Nimeni nu este in stare sa-si dea seama cat esti tu de capabil sa-ti controlezi ejacularea pentru a se hazarda macar sa dea un pronostic in procente. Sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila si a aparut lichidul preejaculator, este posibil sa fi ramas gravida. In ce procent? Cam 10%.

| Ancient a răspuns:

Oh, da, e gravidă.

Te sfătuiesc să împachetezi, să-ţi schimbi numele în Pepito şi să fugi în Mexic.
Acum frate, acum.