| Gropyx a întrebat:

Care e cea mai buna perioada de a face sex neprotejat si cum ar trebui facut ca sa nu ramana gravida fata?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de fiecare femeie in parte, daca are ciclul regulat sau neregulat, daca se cunoaste perfect perioada fertila samd.
In orice caz, nu se risca de nici o culoare, fiindca se poate ramne gravida in zilele cand nici nu se astepata.

Invata sa folosesti INTOTDEAUNA prezervativul la sex, ca-ti va aduce mari bucuri in viata, fiindca prelungeste partida sexuala, elimina stersul si produce placere mai mare fetei.

| mihai69 a răspuns:

După menopauză.

| dullcat a răspuns:

Citeste aici daca prin cea mai buna perioada te referi la cea nefertila.
https://www.sfatulmedicului.ro/......intre_1105

| VoidEternal a răspuns:

Nu merita riscul, friend. Nicio perioada nu e 100% sigură.

| Miruna333 a răspuns:

Niciodata. Sunt atatea metode de protectie, nu doar prezervativul

| razvanu439 a răspuns (pentru Miruna333):

Cum ar fi? O căciuliță? laughing)

| Miruna333 a răspuns (pentru razvanu439):

N-ai google?

| razvanu439 a răspuns (pentru Miruna333):

Ba da

| Paracetamol0lol a răspuns:

Fă o vasectomie mai bine

| ANDUKUTZZA a răspuns:

Nu există o perioadă bună. Metoda retragerii nu este sigură mereu, deci cel mai bine folosiți metode contraceptive.