| elenutza_6550 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietenul meu. El a ejaculat pe un prosop iar eu m-am sters cu un servetel umed. Dupa vreo 10 min am facut din nou. Exista riscul de a fi ramas insarcinata?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai eu nu cred ca sunt asa mari sansele, daca te-ai sters cu un servetel si el cu un prosop, sanse sunt, insa nu te ingrijora prea tare, poate nu e cazul, oricum nu sta degeaba ci ia-ti o pilula de a doua zi, pentru orice eventualitate!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da. Învăţaţi să vă protejaţi dacă nu vă doriţi un copil. Apropo... metoda pe care o folosiţi nu este sigură mai deloc.

| angella1972 a răspuns:

Da, riscul este foarte mare. daca nu e prea tarziu mergi la farmacie si ia-ti pilula de a doua zi. daca a trecut a doua zi, roaga-te sa nu fii gravida.

| cheloo74 a răspuns:

Daca esti in perioada fertila sunt sanse mari sa fi ramas insarcinata.

| wolfer18 a răspuns:

Din anatomia care am invatat-o(sau cel putin asa trebuia) acum putini ani, stiu ca intr-o ejaculare medie sunt vreo 10 milioane de spermatozoizii, din care numai unul ajunge la ovul, si face bebelaughing. Este normal, ca dupa o prima ejaculare, pe canalul pe care vin "baieteii", sa mai ramana unii pe acolo, ca nu ii trage nimeni cu pompa afara.Si e posibil, ca din miscarile "fata-spate" ulterioarelaughing, acei rataciti sa patrunda in vagin, si daca ai spart vreo oglinda in precedentii 7 ani, poate unul dintre ei mai tupeist sa ajunga la ovul.Sansele sunt mici, dar riscul pe care vi-l asumati este enorm.

| Alëxąndŕą a răspuns:

Cumparati un test de sarcina s-au mergi la Ginecolog. Si da riscul este. Dar fato cine te-a pus sa faci sex neprotejat? tu vrei sa narui viata unui copil pentru-ca tu ai fost in calduri.Stiu am fost cam dura dar data vitoare foloseste un prezervativ nu te condamn puteai sa ramai si cu prezervativ numai bune te pup :*:*:*

| cristibossu27 a răspuns:

Nu cred. dar mai cred ca daca ati dai drumul o data cu el sigur ramai gravida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, pentru că mai rămân pe canal niște spermatozoizi rătăciți!
Protejați-vă cu prezervativ.
Mare grijă și la toaletarea zonelor intime: apă călduță și săpun după fiecare contact, exclus ștersul cu prosop sau șervețele umede.
Dacă nu au trecut mai mult de 24-32 de ore, poți lua pilula de urgență, așa previi o sarcină nedorită și o experiență neplăcută (chiuretaj).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, desigur ca exista...

| nimeni_5555 a răspuns:

Exista pentru ca in 10 min el a mai produs ceva spermatozoizi.Incercati si voi prezervativu.Chiar daca e mai mica placerea macar nu sunteti stresati de faptul ca sunt sau nu sunt?