| ZqRRR a întrebat:

Salut, am facut sex cu iubita mea, am facut-o de 3 ori neprotejat, primul număr am scos-o la timp și când am incercat inca 2 numere, nu m-am șters cu șervețel am facut-o așa, exista riscul sa fi rămas însărcinată?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Riscuri destul de mari, depinde si in ce perioada era partenera.
La primul raport, sa spunem ca v-a luat valul, dar la celelalte cam reiese inconștiență din partea ambilor.

| dullcat a răspuns:

,,Metoda retragerii aruncă în joc o rată de eșec semnificativă. In termeni matematici, există probabilitatea ca în peste 26% dintre cazurile în care este folosită (1 din 4 contacte sexuale!), să apară o sarcină nedorită. Unul dintre factorii de risc lichidul preejaculator, care poate conține spermatozoizi perfect pregătiți să fecundeze ovulul și care poate fi eliminat încă din momentul în care bărbatul are erecție. Așadar, chiar dacă multe femei spun că partenerul se controlează foarte bine și ejaculează în exteriorul vaginului, aceasta nu este o condiție suficientă pentru a preveni apariția sarcinii. În plus, există situații în care bărbatul nu poate controla perfect momentul ejaculării. Dacă punem la socoteală și stresul cauzat de îndoieli și tragem linie, avem, fără îndoială suficiente dezavantaje ale folosirii acestui tip de protectie.'' -https://www.planificaneprevazutul.ro/metoda-retragerii/

https://doareu.com/metoda-retragerii-un-risc-prea-mare/

https://www.planificaneprevazutul.ro/......-sigura-e/

https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

| VoidEternal a răspuns:

Daca ea e in perioada fertilă, da. Chiar mari. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

| Ella1121 a răspuns:

Bună! Da. Există riscul să fi rămas însărcinată. Gândește-te că înainte să îți dai drumul există lichid pre-ejaculator (un lichid transparent). Într-o oarecare măsură, și lichidul poate conține o mică cantitate de spermă. Chiar dacă prima dată nu ți-ai dat drumul în ea, lichidul 100% a ajuns. Deja de la primul număr există riscul să poată rămână însărcinată. Apoi inca 2 numere în care chiar a existat spermă. sunt șanse foarte mari să rămână însărcinată.

Mai bine faceți un test după 10-15 zile (ca să fie un rezultat mai exact) și vedeți clar ce aveți de făcut.

| misharx a răspuns:

După cat timp s-a întâmplat a doua oară?

| ZqRRR explică (pentru misharx):

Pai am luat o pauza de un minut, după Iara am făcut, dar penisul inca era umed nu știu dacă de la sperma …, ca ne a luat valul prea tare crying