| Valentina_Bogdan_1999 a întrebat:

am si eu o intrebare cam stupida... acum aproximativ o saptamana am avut contact sexual neprotejat si e posibil ca el sa fi ejaculat sau nu in mine. dar nu am facut doar o data neprotejat ci de mai multe ori. si am stari de greturi oboseli ma doare capul tot timpul ameteli ma dor putin sanii si mi.a venit ciclul mai repede cu o saptamana dar este de culoare maronie si insotit cu dureri de ovare. este posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Dupa mai multe acte sexuale neprotejate este foarte posibil sa fi ramas gravida.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cum spui ca ati facut sex, ai sanse mari sa fi ramas.Sunt cazuri in care ciclul vine peste sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic este IMPOSIBIL sa fii in acelasi timp si insarcinata dar sa se produca si o menstruatie cu eliminare normala de menstra. De asemenea este dovedit stiintific ca in ultimele 7-8 zile cele de dinaintea menstruatiei este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina chiar si in cazul in care sperma este ejaculata intentionat in vagin. Avand in vedere datele prezentate in intrebare se poate aprecia ca intro astfel de situatie este IMPOSIBIL (sau aproape imposibil) sa fii insarcinata. Multa sanatate!

| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

Totul este posibil,poti ramane insarcinata fara ca el sa ejaculeze in tine,barbatul poate avea o scurgere din penis,un lichid care poate contine spermatozoizi, dar sunt cazuri foarte rare, dar nu imposibile, plus ca daca nu scoate penisul la timp si ai place sa simta placerea mai mult timp, poate ramane o picatura sau foarte putina sperma in vaginul tau.