| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex neprotejat si nu a durat decat ft putin si a scos si a ejaculat apoi s-a spalat si dupa vreo 15 min cam asa am facut din nou tot neprotejat si a durat vreo 10 min si a ejaculat din nou... pot ramane insarcinata? sunt cam in a 15 zi dupa ciclu cam asa:-s

Răspuns Câştigător
| ElenaMaria a răspuns:

Off draga mea lola. Da ai sanse.Si sunt chiar foarte mari.Hai sa iti spun si de ce. Daca ramanea doar de la prima ejectuare sansele erau mult mai mici.Atunci cand faci dragoste este un lichid care lubrifeaza penisul[lichidul pre-ejectual]. El poate contine spermatozoizi luati din vecinatate.Adica daca el a ejectuat in acea zi au mai ramas ceva spermatozoizi si care sunt sanse sa se fi eliminat din al2lea contact.Cand in a15a zi inca este perioada de fertilitate. A avut loc ovulatia recent. Daca nu au trecut 72 de ore de la contact fa rost urgent de pastila de a2a zi costa in jur de 60-70 lei. Daca a trecut mai mult asteapta 21 de zile de la contact si fa un test de sarcina din prima urina de dimineata si spera sa nu fi ramas gravida.Mai pastram legatura si daca mai ai nelamuriri da un mesaj in privat. Nu uite si protejat exista riscul unei sarcini.Nimic nu e 100% sigur decat infertilitatea unuia din parteneri.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
A fost protejat că a ejaculat afară (metoda coitului întrerupt).
Prezența unei sarcini poate fi dacă nu stăpânește bine tehnica, este suficient să scape o mică picătură de lichid seminal ca să fecundeze ovulului.
Poți face un test de sarcină.
Nu vă mai jucați și folosiți prezervativul.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Metoda coitului întrerupt este o metodă de contracepție, da @I'mPerfect(a)!?
Nu este o metodă de protecție împotriva bolilor cu transmitere sexuală, în schimb! Hai să delimităm aceste două aspecte.
Multe cupluri stabile aplică această metodă, ei ejaculează afară.
Nu este obligatoriu ca dintr-un contact sexual neprotejat să și rămâi însărcinată!
Pa, pa.
O seară plăcută.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

@Legiuitoarea, prin coitul intrerupt nu faci sex protejat!

Si, da, @lola, ai sanse foarte mari sa fii ramas insarcinata!

| ElenaMaria a răspuns:

Sunt de acord cu Legiuitoarea.Este o metoda de contraceptie impotriva unei sarcini. Ea este bine sa fie folosita de baietii care stiu sa se controleze bine. Are riscuri cam de 10-20% daca esti in perioada fertila.

| MidnightLady a răspuns:

Data viitoare tot asa sa faci, da? Neprotejat, din nou neprotejat...si sa nu uiti sa ne intrebi iar daca poti ramane insarcinata.

| G0oLaN a răspuns:

Daaaaa.chatterbox! chatterbox! anonim! se poate sa-ti vina si pestewinking. sarcina MEnstruatia (CICLU)! mai bine isi face testulwinking! pff!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si daca iti vine ciclu asta inseamna ca nu are cum sa ramana insarcinata? ca am patit si eu asta cu prietena mea... exact la fel happy

| lola_7409 a răspuns:

***. el are 32 de ani. se stie controla si a zis ca a vb cu medic ca daca dupa prima ejaculare se pisa si se spala nu se intampla nimicsad

| slotvirusxXx a răspuns:

Daca ai vreo 17 ani atunci nu-i chiar moartia