| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca am facut sex in timpul perioadei fertile care are un ciclu regulat de 30 de zile si am facut sex neprotejat dar nu am ejaculat poate rămâne însărcinată?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate ramane insarcinata, daca a existat o ejaculare anterioara dintr-o masturbare, sau mai multe partide de sex consecutive.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil NU. Dintrun motiv cat se poate de simplu si anume a faptului ca este indeplinit doar una din cele 2 conditii strict necesare si obligatorii si anume cel de a exista in acelasi timp ambele ''ingrediente'' absolut necesare si obligatorii din care ia nastere sarcina. In acest caz (probabil) exista doar ovulul viabil, insa (probabil) lipseste sperma. Sanatate!

| Roberrt21 explică (pentru corbulalbrosu):

Cum doar probabil nu exista speram daca nu am ejaculat nu exista nu?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Roberrt21):

Esti 100%/ABSOLUT sigur? Daca DA, in acel caz intrebarea ta devine in totalitate lipsita de sens, dar si ilogica si irationala.

| Roberrt21 explică (pentru corbulalbrosu):

Ideea ii ca am facut sex dupa care am simtit ceva ca vine pe "teava" gen o fost o secunda dupa care am continuat iar am simtit dar nu simteam la fel ca atunci csnd ajaculam, am avut si o pozitie ciudată poate fi si asa? Si după am facut oral si am ejaculat o cantitate destul de mare de sperma, asta ar insemna ca Nu am ejaculat inainte nu?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Roberrt21):

Repet din nou ''precizarea'' big grin PROBABIL din moment ce si in mintea ta exista un MINUSCUL semn de intrebare? Poate ca doar Mama Omida ar fi in stare sa foloseasca cuvantul SIGUR ori GARANTAT.

| Roberrt21 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar, cand ejaculezi, ejaculezi totul deodată nu? Nu in trepte gen acum un pic dupa aproape 1 minut din nou, vine totul deodată in cateva secunde Nu?

| Andrei258 a răspuns (pentru Roberrt21):

Da dar sunt si baieti barbati care se pot controla nu ejaculeaza din prima