| chris_6508 a întrebat:

Am facut sex neprotejat si...nu am avut nici ciclu.(nu mi-a venit de 2 luni inainte sa fac sex)(am facut'o pentru prima oara).....sunt sanse sa raman gravida?

Răspuns Câştigător
| alllexa a răspuns:

Depinde daca a ehaculat in tine. Sa stii ca poti ramane gravida de la primul contact sexual. Asa ca ar fi bine sa iti faci un test de sarcina. Testul se face dupa 2 saptamani de la contactul sexual. Ar fi bine sa faci 2 teste la intervale de 7 zile sa fi mai sigura.

7 răspunsuri:
| roxaa15 a răspuns:

Tine minte orcand faci sex neprotejat poti ramane gravida, pe langa sta pentru viitor ai grija ca prin sexu neprotejat pe lanaga sarcini nedorite poti contacta BTS. Sper sa nu fi insarciata

| Azµre a răspuns (pentru roxaa15):

Oricum sa zicem prin absurd nu a avut 2 luni ciclu si ar fi prima data cand ar face-o neprotejat nu ar ramane pentru ca nu are ce sa fecundeze spermatozoizii... acum daca ea in astea 2 luni a tot facut e posibil sa fie insarcinata si de aceea sa nu ii mai fi venit ciclu 2 luni. cel mai bine un test de sarcina.

| flaviu1990 a răspuns:

E deja proiectat bebelusul si da esti insarcinata laughing)))

| FashionQueen a răspuns:

Daca ai facut neprotejat, riscurile clar exista!

| Stavros a răspuns:

Pot sa fiu eu nasu`? :-s

| anonimul43 a răspuns:

Da sunt. si datorita inconstientilor ca voi se umplu curtile scolilor de puradei

| chris_6508 explică:

Eu.didaa