| alinu a întrebat:

Am facut sex protejat cu prietena mea, am ejaculat in prezervativ, insa dupa ejaculare am mai "marcat" de cateva ori(ea era pe mine) si s-a scurs din prezervativ(la baza lui) sperma pe testicule. Eu sunt cam speriat si as vrea sa stiu daca poate ramane? mentionez ca era in a-2-a saptamana dupa ce i-a venit ciclul. Va multumesc si astept un raspuns!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai toate motivele sa fii ingrijorat. Nu ati folosit corect prezervativul ceea ce ii scade mult eficienta. In plus, ea era in perioada cea mai fertila, asa ca riscul de sarcina nu e deloc de neglijat. Nimeni nu iti poate spune cu certitudine daca este sau nu insarcinata, veti afla dupa minim 21 de zile facand un test de sarcina din urina de dimineata.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca e posibil, sincer!
Ai grija data viitoare!

| Farcas a răspuns:

Daca i-a venit ciclul in mod normal nu ar trebui sa fie insarcinata. Dar poate sa fie si o sangerare care poate fi din cauza sarcinei.Nu vreau sa te sperii dar ar fi bine sa faca un test de sarcina, si tu sa o ajutzi, doar amandoi ati contribuit la,, distractie,, laughing glumesc.SErios acum, ia`o de manutza si mergi la farmacie sau eventual la ginecolog.Bye.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Totul e posibil mai ales ca era in perioada fertila. Daca nu ii vine ciclul inseamna ca aveti o problema. Un test de sarcina se face dupa 21 de zile de la data contactului.

| EUSIATIT a răspuns:

Pai era chiar in perioada critica. la jumatate. e bine sa faca testul daca nu i vine ciclu. dar. ai rabdare sa treaca luna. ce crezi ca se vede asa repede,

| want2bMajestic a răspuns:

"stai flexat". nu vine nici chiar asa de usor barza laughing)

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Un test de sarcina. cel mai sigur nu pleca urechea la vorbe ca nu se stie niciodata daca avem dreptate sau nu

| SnicK a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=RsW0BGGvAAA
Urmareste acest video, iti vei schimba parerea despre chestiile astea.

| mihai_6493 a răspuns:

Stai calm. Si cand iti dai drumu-n ea adanc exista sanse sa nu ramana. In cazul tau, IN NICI UN CAZ, stai calm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar ajuta un test de sarcina! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tie? ti-a venit ciclul? luna asta? daca nu, e grav sa stii.inseamna ca esti.