| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! Am o problema sa zic asa si am decis sa postez in numele prietenei mele. Ea avea un program fix al menstruatiei, insa luna aceasta nu i-a venit si este foarte speriata, tin sa mentionez ca luna trecuta i-a venit in 15 si ea zice ca ar fi trebui sa-i vina pana astazi. Sunt putin speriat si eu, deoarece nu cunosc foarte bine chestia cu ciclul si merg pe mana ei, am facut sex saptamana trecuta, dar protejat, cu prezervativ si mereu facem cu prezervativ. Credeti ca poate fi insarcinata? Eu am ejaculat in ea, cu prezervativ, de mentionat. Sau poate fi un simptom al stresului, avand in vedere ca e foarte stresata ca a intrat in carantina din cauza covid si multe lectii scolare pe care le are de facut? Ajutati-ma va rog, eu chiar nu ma stiu la chestiile despre menstruatie, ambii avem 18 ani. ( Am postat eu in numele ei, deoarece ei ii este rusine)

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O întârziere a menstruației poate avea multe cauze. Un test de sarcină vă poate lămuri.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate nu poate sa fie gravida. intarzierea de care vorbesti, poate fi din cauza stesului pe care l-a avut in ultima perioada.

| Goete a răspuns:

Nu ai postat in numele ei, ti-ai expus problema si ai spus ca ti-e frica.
Insarcinata poate fi independent de faptul ca ai folosit prezervativ sau nu, ca ai facut.sex cu ea sau nu.
Nu esti tu singurul barbat