| AnaAnaM98 a întrebat:

Am facut testul de sarcina din a doua urina de dimineata am si o raceala la ovare, a iesit negativ oare este sigur? Sau sa mai repet testul peste 2 zile? :/

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este sigur (adica 98%, ca mai sigur nu se poate), daca de la ultimul contact sexual au trecut minim 24 de zile (fara sa numeri ziua contactului si ziua testului, intre ele trebuie sa fie minim 24 de zile)

| AnaAnaM98 explică (pentru Brigaela):

A trecut o luna de la contact.

| Brigaela a răspuns (pentru AnaAnaM98):

Deci are siguranta lui maxima, cam 98%. Nu are rost sa il repeti, trebuie sa faci un consul ginecologic

| AnaAnaM98 explică (pentru Brigaela):

Multumesc frumos :*!

| Anna121 a răspuns:

La cat timp dupa contacul sexual l-ai facut? Trebuie facut dupa 3 saptamani, minim si da poti repeta testul.

| AnaAnaM98 explică:

A fost facut la o luna de la contact