| cristinaanamaria a întrebat:

Am facut testul de sarcina si a iesit negativ, dar menstruatia continua sa intarzie, sunt deja 8 zile de intarziere, niciodata nu m-a intarziat, contactele sexuale au fost mereu cu prezervativ, oare sunt insarcinata?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil nu, dar mai repeta testul de sarcina peste 2-3 zile folosind prima urina de dimineata. daca e tot negativ si menstra tot nu apare, trebuie sa te vada ginecologul.

| lyrics a răspuns:

Este o dereglare.
du-te la un ginecolog

| SteauaNordului a răspuns:

N-ai cum daca ati folosit corect prezervativul. e o dereglare hormonala. ar trebui sa te duci la un medic

| ankadella a răspuns:

Ar trebuii sa te duci la un control medical happy

| elena_3173 a răspuns:

E posibil sa fie o mica dereglare hormonala...se poate intampla, dar cu mama ta ai vorbit? sau esti deja majora? Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic ginecolog pentru a te linisti...