| Sara2 a întrebat:

Am facut un test de sarcina azi dimineata, sunt 5 zile de intarziere a menstruatiei, a iesit negativ, contactele au fost protejate cu prezervativ toate, dar menstruatia tot intarzie sa apara, exista riscul sa fiu insarcinata?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu neaparat, repeta testul peste cateva zile [daca nu iti vine ciclu pana atunci]si daca e negativ stai linistita pentru ca o sa ti vina, mie odata mi a intarziat 21 de zile si nici in ziua de azi nu cunosc motivu si am facut peste 5 teste de sarcina care au iesit negative, mi am luat ceai traista ciobanului am beut in 2 seri cate o cana si mi a venit, deci insarcinata nu cred ca esti nici tu...

| jasmine11 a răspuns:

Daca spui ca a fost toate protejate, si testul a iesit negativ, atunci nu cred ca esti insarcinata, exista o gramada de motive din care iti intarzie menstruatie, stresul, oboseala, medicamentele, alimentatia, deci nu iti face griji, si nu te stresa, cu cat te stresezi mai mult cu atat iti intarzie mai mult, si mi-e mi-a intarziat 9 zile, si mi-a venit in cele din urma. bafta!

| Ana94 a răspuns:

Nu cred că ai rămas neapărat însărcinată. Dacă testul a ieşit negativ şi ai făcut dragoste protejat sunt şanse mici să fii rămas însărcinată.Mai fă-ţi totuşi testul ăla de sarcină ca să fii sigură că n-ai nimic deşi eu nu cred că ai.Se mai întâmplă să-ţi întârzie menstruaţia chiar şi 1-2 săptămâni, nu-i ceva anormal.O să-ţi vină, ai să vezi big grin

| Adina77 a răspuns:

Nu cred ca esti.
Mai fa un test de sarcina.
Posibil sa-ti intarzaie din cauza vreunui stress,a unei emotii, a vreunei raceli, sau a unei dereglari hormonale.
Sau poate-ai incurcat data?
Succes! Eu cred ca-ti va veni.

| Anne006 a răspuns:

Stai linistita, o sa fie totul bine. Mi-e nu mi-a venit aproape 2 luni desi la fel ca si tine sunt responsabila. Pana la urma m-am dus la doctor si mi-a spus ca aceasta intarziere este de stres / metabolism. Deci stai linistita atata timp cat esti responsabila nu ai de ce sa-ti faci griji >big grin