| Sebastiana12345 a întrebat:

Am facut un test a iesit negativ s-a intamplat in 21 mai se presupune ca eram 3 zile dupa ovulatie de atunci am avut 5 cicluri ce e drept o perioada am avut senzati de voma apoi am simtit niste balonase ce se sparg cam de 4 5 ori.pe zi acum simt ca se zvarcoleste ceva burta mi-a crescut dar nu ca la o gravida e foarte lasata nu e rotunda e mai mult ca un dreptunghi ce e drept nu ieseam deloc in vara nu faceam sport doar manacam mult si dormeam mult am pus in 3 luni 7 kg ..sani nu au crescut burta pot sa apas oricat pe ea e ft moale acum o simt putin putin mai tare gen daca apas foarte tare simt ceva tare...ce ziceti?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un test dupa fata pamantului nu poate sa dea un rezultat de sarcina dupa 3 zile de la sex!
Un test corect de sarcina, se face cel mai corect DUPA 21 de zile de la ultima partida de sex, niciodata inainte, ca-i inutil testul.

Cat priveste burta care ti-a crescut, probabil de la prea multa mancare, iar balonasele din burta, fiind provocate de gaze intestinale!

Sfatul meu este sa mergi al un control ginecologic, pentru ca noi nu te putem controla prin ecranul computerului!

| Sebastiana12345 explică (pentru Violleta2022):

Nu l.am facut dupa 3 zile

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sebastiana12345):

Orice test de sarcina facut inainte de 21 de zile de la ultima partida de sex va arata negativ, fiind facut inutil, cu mult prea multa vreme inainte, pentru ca, corpul are nevoie de timp "sa transmita" tuturor organelor ca-i gestant.

Deci, repeta testul de sarcina in ziua a 22-a, dupa ultima partida de sex si vei avea un raspuns clar si corect.

| corbulalbrosu a răspuns:

Unica concluzie pertinenta se rezuma intr-un singur cuvant si anume : PARANOIA. big grin

| Sebastiana12345 explică (pentru corbulalbrosu):

Incerci te rog sa nu imi raspunzi la toate intrebarile ..pentru ca mama mea a avut ciclu 6 luni si medicul stia a supravegheat sarcina mai atent

| missfatadelatara a răspuns:

Bebele=papa multă

| Sebastiana12345 explică (pentru missfatadelatara):

Raspunsul nu e relevant...sunt o gurmanda

| missfatadelatara a răspuns (pentru Sebastiana12345):

Ai auzit de ecografie?

| Sebastiana12345 explică (pentru missfatadelatara):

Am auzit de ecografie..doamne si cand te gandesti ca o sa fie lasata tara unor persoane ca tine... daca nu ai un raspuns relevant de ce raspunzi? lipsa de atentie?

| missfatadelatara a răspuns (pentru Sebastiana12345):

Îmi e mila de tine, sincer. Și de viitorul țării. Și vai, ce-mi mai place atenția de la cele ca tine!

Dacă știi ca la 5 luni deja ar trebui sa ai ceva burtică rotunda și tot ești incerta, de ce nu încerci una dintre zecile de metode de verificare?

Și mai și reproșezi cuiva care te sfătuiește.

Ah, era să uit. În timp ce eram în căutare atenție pe acest minunat site plin de minori, am întâlnit adolescente care nu știu ce e ala test de sarcină sau ecograf.

| Sebastiana12345 explică (pentru missfatadelatara):

Am facut un test daca stii sa citesti nu vad sfatu ...si 5 cicluri nu inseamna 5 luni am fost de 2 ori intr-o luna si am mentionat ca nu e rotunda si tu cati ani ai 12?

| Sebastiana12345 explică (pentru missfatadelatara):

Miss fata de la tara ..ramai la tara..si daca nu duci lipsa de atentie te rog nu comenta aiurea din nou ca nu ne pasa ..si nu judeca fara sa stii situatia

| missfatadelatara a răspuns (pentru Sebastiana12345):

Oh, fata.

Anul I la Drept. Part time la biroul unui notar drept ajutor.

Da, am 12 ani pe dos.

| missfatadelatara a răspuns (pentru Sebastiana12345):

Plus ca ai fi putut menționa ca menstruația nu e lunară. Știi, majoritatea dintre fete au ciclu lunar.