| Rodi345 a întrebat:

Am făcut un test de sarcină și a doua liniuță este roz pal asta înseamnă că sunt însărcinată și am dori tare mult să avem bebe

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Rezultatul obtinut se considera ca fiind incert sau gresit/eronat. In astfel de situatii/cazuri se efectueaza o noua testare in care trebuie sa se foloseasca 2 testere de marci diferite, in vederea obtinerii unui rezultat corect.
Insa si mai indicat ar fi sa te prezinti la un Laborator de analize medicale pentru a ti se face testul de sarcina beta-hCG pe baza unei analize de sange al carui rezultat este in proportie de 98-99% GARANTAT ca este VALID, VALABIL, SIGUR si CORECT. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Mai fa un test de sarcina la 21 de zile de la ultimul act sexual, acesta iti va indica cu mai mare precizie daca esti sau nu gravida.

| Andreeush a răspuns:

Nu sunt foarte eficiente testele de sarcină.
Mai fă un test după cateva zile, eventual poți să mergi la medic pentru confirmarea sarcinii.

| antiqque a răspuns:

Astepti cateva zile si mai faci un test, daca esti insarcinata o sa fie roz mai puternic. Daca nu, se poate sa fie un fals pozitiv.
Bafta happy