| Andreea309 a întrebat:

.am si eu o intrebare..am facut vineri un test de sarcina si a iesit a doua liniuta un roz pal..astazi l am repetat facand un test barza si nu se intelegea mai nimic din a doua linie.e posibil sa fiu insarcinata?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testele sunt neconcludente. Mai stai 4 zile si refa testul, din prima urina de dimineata.

| Andreea309 explică (pentru Brigaela):

Cele tip stilou sunt mai bune decat cele banda?

| Brigaela a răspuns (pentru Andreea309):

Nu, sunt la fel de bune. Important este sa le faci dupa minim 21 de zile de la contactul sexual (fara sa numeri ziua testului si ziua contactului), sa le faci din prima urina de dimineata si sa repsecti intocmai ce scrie pe ambalaj (inclusiv timpul dupa care se citeste testul)

| Andreea309 explică (pentru Brigaela):

Dar totusi e ceva de a iesit asa

| Brigaela a răspuns (pentru Andreea309):

Testele de sarcina nu functioneaza asa. Daca nu il faci corect, nu il citesti cand trebuie, liniuta poate aparea fara nici o semnificatie. Nu exista e ceva, e ca si cum ai spune: poate e doar un sfert de copil. Testele astea sunt orientative, se iau in considerare numai daca sunt clar pozitive sau clar negative

| Andreea309 explică (pentru Brigaela):

Ce parere aveti despre injectia ovitrelle?

| Brigaela a răspuns (pentru Andreea309):

Nu am nici o parere, este un medicament admninistrat numai de medic la femeile care au probleme de fertilitate. Nu este ceva despre care sa isi dea cineva cu parerea

| Andreea309 explică (pentru Brigaela):

Oricum o sa il mai repet odata testul. Mai astept cateva zile

| Brigaela a răspuns (pentru Andreea309):

E cel mai bine asa.

| Elena9328 a răspuns:

Du-te la medic fă ți o analiza de sânge și vezi sigur.

| Andreea309 explică (pentru Elena9328):

Dar dupa parerea dvs.ce ar putea fi?

| pisciutza19 a răspuns:

Refa testul si fa-ti o programare la doctor.Sa ne aunti si pe noi aici daca e sarcina sau nu e.

| Gabris77 a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa refaci testul de sarcina. Dar sa fie o firma diferita de ce ai încercat pana acum. Da. Într-adevăr... A doua liniuța colorata foarte slab poate însemna că ești însărcinata dar nu știu cât de mult te bucura sau nu vestea asta. Alte ori nu poate însemna nimic. Cel mai bine refa l. Si spune mi ce simptome ai. Gen. Ai senzații de voma. dureri de cap. Amețeala. Mirosuri de mâncăruri pe care brusc nu le mai suporti? Sau data ultimei menstruații sau a actului sexual... orice ne poate ajuta mai mult. Sa te sfatuim

| Andreea309 explică (pentru Gabris77):

Am facut tratament cu clostilbegit si o injectie cu ovitrelle si apoi am avut contact sexuala neprotejat dupa cum mi-a recomandat medicul si apoi la cateva zile am inceput sa ma trezesc dimineata cu stari de greata. putina ameteala si nu prea am pofta de mancare... ultima menstruatie a fost pe 19 noiembrie

| Andreea309 explică (pentru Gabris77):

M ar bucura enorm daca ar fi insarcinata pentru ca imi doresc enorm

| Gabris77 a răspuns (pentru Gabris77):

Atunci sper din tot sufletul sa fie asa cum îți doresti. Deși la ce stări spui ca ai și faptul ca a ieșit neclar s ar putea ca în curând sa apară bebe. Multa sănătate și dacă e sa fie anunță ne și pe noi. Te pup