| Alișa00000000000 a întrebat:

Am folosit pastile de slabit ...superslim si nu mi a venit menstruatia am facut doua teste de sarcina si mi au iesit negativ. daca a mai patit cineva asa ceva astept raspuns + funda.

Răspuns Câştigător
| babyalexa a răspuns:

Pastilele de slabit pot provoca amenoree(lipsa ciclului menstrual).Fie s-a declansat din cauza pastilelor in sine, fie din cauza ca ai pierdut multe kg in timp prea scurt(alta cauza principala a amenoreei). Mergi la ginecolog pentru a stabili cauza si pentru un tratament adecvat, in nici un caz nu incerca sa tratezi singura.Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Pentru a slăbi ai nevoie de un regim de viață sănătos, fără prăjeli, dulciuri puține, fără sucuri, snacksuri, pizza, mese regulate și porții reduse. Tu crezi că o bulină îți va reduce celulita? În ce llume trăiești? Ei vor doar să-și vândă marfa. La câte chimicale au, e clar că te afectează cumva, iar lipsa menstruației e primul semn.

| noname29 a răspuns (pentru Elvina):

Da tine tu regim si apoi dati cu parerea

| Elvina a răspuns (pentru noname29):

Eu chiar țin acest regim din 2007 și-mi merge fosarte bine. Eu am scris ce mi-a spus mie medicul. Fiecare face ce vrea.

| roxyflory a răspuns:

Pai ti-ai dat organismul peste cap probabil esti mai sensibila se mai inampla sa iti intarzie mai asteapta putin dupa care du-te la ginecolog, si am folosit si eu da nu am avut probleme deloc. funda