| Thewhiteman a întrebat:

Au trecut 55 de zile si nu i-a venit menstruația prietenei mele. Vreau sa precizez ca a luat doua pastile de escapelle la diferența între ele de vreo 7-8 zile … Menționez ca a făcut vreo 7 -8 teste de sarcina si toate au ieșit negativ … Oare a rămas însărcinată? Mulțumesc anticipat de răspuns!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa atat escapelle luat, nu are cum sa fie insarcinata, iar acum experimenteaza efectele secundare ale bombei hormonale care si le-a bagat in corp.

| Thewhiteman explică (pentru Violleta2022):

I-a venit dupa 57 de zile după ce a luat acele pastile … mulțumesc tuturor pentru timpul’’ acordat! Toate cele bune!

4 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina acum nu cred ca mai exista, dar, pastila de a 2 zi iti va face mari probleme pe viitor, cu dereglari ale menstruatiei.

Sfat : Pe viitor folosiți prezervativul corect, și de fiecare data!

| Cristina12387 a răspuns:

Este o dereglare din cauza pastilelor. Contraceptia de urgenta se ia maxim o data la 6 luni. Altfel pot aparea complicatii. Sa mearga la medic.

| Kalibi1327 a răspuns:

Nu sunt doctor și nici nu ma prea știu dar, probabil de la medicamente dacă Lea luat în continuu