| pinky_2290 a întrebat:

Am fost combinata cu un baiat din gasca de prieteni. Acum ne-am despartit pentru ca m-a mintit si probabil ca m-a si inselat, si m-am atasat foarte mult de el mai ales ca ne intelegeam foarte bine. Cum pot sa fac sa imi treaca toata faza asta si sa vorbim in continuare, sa ne intelegem la fel de bine ca pana acum?

Răspuns Câştigător
| nobody_9468 a răspuns:

Dha...si eu am fost/sunt in aceiasi situatie!
Noi ne'am despartit din cauza "fazelor mele" cum zice el, nu erau "faze" doar am fost sincera, el probabil vroia sa fiu falsa!
Nu ve'ti mai fi prietenii de inainte, te asigur eu! Adica au ramas niste regrete, resentimente din relatia dintre voi.
Saluta'l tu, baga'l in seama, insa daca vezi ca el nu face nimic pentru a redeveni MACAR amici, lasa'l si uita'l! Si eu vreau sa'l uit, insa este greu.Inainte imparteam aceiasi prieteni, eram toti gasca de shok a scolii, acum "mergem" separati, adica el cu cine apuca, eu cu cine apuc, important e sa nu fim amandoi in acelasi loc si asta doar fiindca el nu vrea, desi eu n'am nimic impotriva sa fim prietenii de di'nainte...crying.
El nu a fost sigur niciodata pe sentimentele mele, insa numai eu stiu cat ma doare cand il vad ca vrea sa'mi demonstreze ca nu'i pasa si vrea sa ma faca geloasasad
Poarta o discutie cu el, serioasa, si explica'i ca vrei sa fiti macar prietenii de atunci, asta daca poti, eu nu am fost in stare sa vorbesc cu el, fiindca de cand s-a despartit de mine s-a schimbat foarte multsad

Bafta.Si daca te'a inselat sa stii ca nu te merita! Daca nu'ti da nici un semn ca vrea sa fiti amici nu mai insista, ca in felul asta vei auzi vorbe care cu siguranta iti vor displacea!:*

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca te-a mintit si inselat chiar i-ai da a 2 -a sansa stiind ca nu te iubeste?!
Mi se pare o nebunie sau vrei asta ca sa iti iei 'revansa'!

| gigiro a răspuns:

Asa se intampla cand esti cuplata cu cineva din gasca. Daca erai prietena cu el, era altceva.Stiind foarte multe lucruri despre tine, nu-l mai atragi. Mai exista o mica posibilitate, ca el sa se fi indragostit de tine, dar el nu vrea sa impartaseasca cu cei din gasca acest lucru.

| teiubesc_5807 a răspuns:

Pai explica-i ca ai vrea sa ramaneti prieteni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papusha sincer e cam nasol in aceiasi situatie am fost si eu incearca sa te desparti de el, trateaza-l cu indiferenta sa vezi daca te va cauta

| antonella_7733 a răspuns:

Si yop am fost combinata cu cineva din gasca...ne cunoastem de 4 ani.ne'am despartit dar acum ne intelegem la fel ca inainte...cu toate ca el zicea ca inca ma mai place dupa 2 saptamana de cand ne'am despartit. poate asa o sa fie si la tine happy. stii, mai e ceva, daca te'a inselat, o s'o faca si'a2a oara; asa ca mai bine il uiti, chiar daca o sa fie greu! decat cu cineva asa langa tine, mai bine fara happywinking