| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Acum o luna am fost cu un baiat. dar nici in momentul de fata nu stiu de ce ne-am despartit pentru ca ne intelegeam super bine. totul era ok. Dintr-o data nu ne-am mai sunat si s-a terminat. noi ne intelegem bine in continuare vorbim pe mess dar nu stiu ce sa fac sa aflu care a fost motivul pentru care ne-am despartit. pe mess nu vreau sa il intreb iar daca ma intalnesc cu el nu stiu asa cum sa deschid subiectul. ca pe urma sa zica, ca imi place mult de el si sa il fac sa se simta bine stiind ca eu inca mai tin la el...

Răspuns Câştigător
| StreetDancer a răspuns:

Ai 2 variante mari si late :

1) ori renunti cu totul la el, pentru ca altii mai sunt si peste ceva timp o sa vezi ca o sa il uiti ( iti zic din propria experienta, dar la mine a durat cam 6 luni ca sa trec peste, dar depinde )

sau
2)daca esti atat de curioasa, il intrebi pur si simplu si iti asumi riscul ca va incepe sa creada ca iti place din nou de el.

Tu sti care e alegerea potrivita. Un mic pont : nu gandi cu creieru. Asculta inima, e cea mai buna.

Multa bafta :*

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

1. ori faci tu primul pas.in sensul ca sa incerci sa refaci vechea relatie
2.sau 2 o lasi balta.
incearca pasul 1. n-ai ce pierde! curaj! si mult succes! :*