| Lovvoso a întrebat:

Am fost cu o fata acum 1 an impreuna, doar ca relatie a tinut cam 1-2 luni. apoi ne-am despartit.
Au trecut cateva luni in care nu neam mai vorbit dar acum, am picat la acelasi liceu, in aceeasi clasa si mai stam si impreuna in banci deoarece am inceput sa ne intelegem iar foarte bine.
Suntem ca cei mai buni prieteni, doar ca in ultima luna prietenia asta s-a cam schimbat, am inceput sa vorbim despre subiecte mai intime, sa petrecem iar timp impreuna, sa stam cat mai apropriati, colegi din clasa deja ne considera impreuna dar nu suntem...
Am ajuns sa ne pupam mai mereu pe pe gat, mai mult in joaca dar de foarte multe ori.
Cand vede ca vorbesc cu "fosta" prin sms im ia telefonul, il bag a in banga si incepe sa vorbeasca cu mine despre orce.
Nu mai este la fel ca si acum 1 an cand nu ne cunosteam, eram amandoi curiori despre celalalt...
Acuma totul este diferit.
Ea im da de inteles ca ar vrea sa fim din nou impreuna dar eu sunt in ceata deoarece am 3 saptamani de cand m-am despartit de fosta.
Sa fiu sincer am inceput iar sa o iubesc.
Ce parere aveti despre a 2 sansa?

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Eu o vad garantata!
Incerca si tu sa-i furi un sarut vezi cum reactioneaza!
Sau poarta o discutie sincera cu ea!
Din comportamentul ei vad clar ca vrea sa fie cu tine! acum tu decizi!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e deloc rau sa ti se acorde o a doua sansa

| Azµre a răspuns:

A doua oară nu va merge niciodată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercarea vina n-are...mi s-a intamplat si mie la fel...dar stii ca ma inteleg de minune cu prietenul meu acum la moment.nu ne certam cum ne certam inainte. Niciodata nu trebuie sa refuzi daca iti ofera a doua santa, sper ca vei lua decizia corecta, succes.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut,
Nu te mai impovara cu atatea ganduri, lasa lucrurile sa curga de la sine. Daca relatia cu fosta se imbunatateste si ajungeti iar impreuna e ok, daca merge si cu colega de banca si asta e ok. Dar din ce povestesti tu vezi, colega de banca pare oarecum posesiva, risti sa te certi cu ea si iti faci greutati singur in clasa. Tine cont si de asta aveti 3-4 ani de petrecut in acelasi colectiv.

Succes!

| V1sL0w a răspuns:

Keep calm, ce mai lunga relatie amea a durat 2 saptamani laughing)

| blondyna9o a răspuns:

Nu strica niciodata o a 2-a sansa. Incercati si vedeti ce iese, nu merita sa dai cu piciorul cand poate va iesi o relatie mult mai frumoasa decat ce ati avut la inceput. Funda?

| CarlyZ a răspuns:

Se numește "dragoste adolescentina", ce pot spune Fă ce-ți dictează inima, întotdeauna va exista o a 2-a șansa!
Bisous!

| vandersar a răspuns:

Încearcă si ai sa vezi dar de data asta fii mai atent căci a treia șansa poate sa nu mai fie