| unStrain a întrebat:

Am fost cu o persoana 2 luni de zile dupa care ne-am despartit pentru ca diferenta de virsta era de 5 ani. acum ea s`a reintors la "fostul" si chiar cind o intreb ca daca e posibil sa fie ceva intre noi chiar si peste ani, ea imi rs ca daca va ajunge la casatorie cu el pai nu va fi posibil. si uite-asa sufar zilnic. nu o pot uita. nici la filme, sau videoclipuri sau chiar la o scena de dragoste nu ma pot uita pentru ca imi apar amintiri si lacrimez. chiar si pe strada cind vad ca cineva se saruta imi aduc aminte de ea. si cu 2 saptamini in urma mi-a zis ca daca vreau sa fim impreuna, dar a ales pina la urma sa fie cu el. si pe mine ma iubeste ca pe un prieten ft bun, unul din cei mai buni prieteni ma socoate. iar eu nu stiu ce simt pentru ea, cert e ca nu pot sa ii zic ca o iubesc dar cind vad poze cu ea imi bate inima ca la iepure. as vrea sa fiu cu ea impreuna, pentru ca am iubit`o sincer, am iubit`o enorm. acum nu stiu ce sa fac. nu pot sa o uit. chiar si la scoala nu sunt atent la lectii pentru ca ma gindesc la ea. ce ma sfatuiti? cum sa o uit? sau cum sa ma resemnez cu ideea ca nu va mai fi a mea? cum sa procedez in continuare? cum? va rog ajutati`ma

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Accepta pur si simplu' faptul ca ai pierdut-o si spuneti in minte singur ca trebuie s-o uiti gandeste-te ca dumnezeu ti-a dat o viata pe care nu poti s-o irosesti pentru o fatao sa regreti mai tarziu ce prost ai fost frate ai viata in fata nu ai 40 de ani sa zici asa ceva. Gandeste-te ca gandul la fata asta e ca fumatul incerci sa te lasi de el cat mai repede pentru sanatatea ta! Si vei reusi bafta te inteleg si eu am trecut prin asa ceva si am uitat de ea prin alta fata care chiar tinea la mine!

6 răspunsuri:
| Douapunccteunics a răspuns:

Păi diferența dintre mine și prietenul meu este de 6 ani eu nu văd nici o problemă dacă e ințelegere si iubire nu contează diferența dintre ani. Cred ca aceea persoană prea puțin te-a iubit de aceea a gasit un motiv de despărțire

P. S.:Baftă!

| mosu_9772 a răspuns:

Dragostea adevarata nu are varsta dar cand e diferenta de ani buni e diferita gandirea partenerilor cel mai in varsta se gandeste mai serios la viitor si asta poate fi o problema dar eu te sfatuiesc sa te obisnuiesti cu gandul ca nu se mai poate impuneti asta si incearca sa cunosti alte fete cel mai sigur o vei uita daca iti faci alta prietena

| BlackBeauty a răspuns:

Despre ce varste e vroba?

| unStrain explică:

Eu 16, ea 21

| unStrain explică:

Ea e cu 5 ani mai mare ca mine. eu 16 ea 21

| unStrain explică:

Cert e ca la noi a fost invers. eu am fost ala mai mic si tot eu am fost ala care si-a facut planuri pe viitor, planuri serioase. si poate ca ea s`a gindit ca nu o sa poata sa rabde atit. inca 6-8 ani. si o inteleg. de asta sunt mihnit si trist. ca e afurisita de virsta de vina. ne iubeam atit de mult. acum vb dar nu e aceea. vb pe net chiar si la telefon din cind in cind. dar imi inpun ideea ca de azi sa nu ii mai scriu deloc. sa vad ce o sa faca ea. mersi tuturor de sfaturi. mai astept si opiniile altora