| geo_4333 a întrebat:

Am fost cu prietenul meu la mine acasa.Ne sarutam iar acesta a ejaculat iar dupa a pus mana pe sperma si fara sa`si dea seama mi-a introdus degetul in vagin. Va rog raspundeti`mi cat mai repede sunt foarte speriata
Exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata? Mentionez ca nu m`am culcat cu nimeni.

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Teoretic e posibil, desi practic cred ca e putin probabil. Totusi, sperma de pe mana s-ar putea sa fi ajuns in vagin si asa sa te trezesti gravida inainte de a avea un contact sexual propriu-zis. Ar fi bine sa aveti mai mare grija la igiena, spalatul mainilor nu dauneaza.

Abh
| Abh a răspuns:

Cum naiba poti sa-ti sa bagi degetul in vagin la cineva fara sa-ti dai seama? Mai fetelor, va fraieresc baietii cum vor ei. Sunt curioasa, nici tu nu ti-ai dat seama ca iti introduce degetul acolo? Poate ca o sa-ti dai seama cand o sa ramai gravida.

| Arthur a răspuns:

E foarte asemanator cu o inseminare artificiala.

| unione a răspuns:

Exista la farmaice pilula de a 2-a zi, e pana in 50 de ron. Citeste instructiunile, mi se pare ca se poate lua pana la a 72 de ore dupa act. Dar vad ca zici ca nu ai avut nici un act... Intreaba si farmacista http://www.topfeminin.ro/sanatate/contraceptie/pilula+de+a+doua+zi

| lostcontrol12 a răspuns:

Daca esti inca virgina.nu ai ramas insarcinata, dar daca nu, este foarte posibil. Aveti grija altadata.

| Ea12345 a răspuns:

Nu cred, st f mici sansele.Mai multa grija data viitoare...

| julieta a răspuns:

Du-te la farmacie cumpara un test de sarcina, fa-l din prima urina de dimineata si inlatura-ti orice dubiu pentru siguranta ta.succes

| anka a răspuns:

Care dintre voi era beat cand ati facut asta? Sau erati amandoi, pentru ca nu cred ca cineva poate fi atat de prost incat sa nu isi dea seama de consecintele acestui gest. Nu prea are importanta ca nu te-ai culcat cu,, nimeni" daca,, nimeni" iti baga sperma in vagin.

| lacrimi a răspuns:

Va sarutati, si el a ejaculat?! Ce Dumnezeu, asa tare se excita dintr un sarut? Ori ai omis sa ne spui ceva.hai cu detalii, ca altfel nu e bine.

| blue23 a răspuns:

Buna, fa-ti un tesst de sarcina ca sa nu ai parte de un cadou care oracaiewinkingsi pe viitor folositi prezervative ssau o alta metoda de contraceptie ca doar sunt destule.
Cu respect, ma inclin!

| Sniper a răspuns:

Cum sa va sarutati si el sa ejaculeze, dupa care sa puna mana pe sperma si sa-ti bage degetu in vagin? Tu ai auzit ce fel suna?
Fa'ti un test de sarcina ca sa fi mai sigura, si data viitoare, nu-l mai excita atata si treceti la treaba cu durexwinking

| floaredetrandafir a răspuns:

Sunt sanse foaste mici. dar nu cred daca a atins doar putin poti sa stai linistita daca vrei sa fi u mai linistita fa-ti un test si asa esti sigura

| irene4ever a răspuns:

Voi sunteti tampite? doar intreb. cum naiba sa-ti bage degetul si tu sa nu simti. nu aveti simturi?

| cristiancristir a răspuns:

Depinde dupa ca timp ai pus intrebarea asta. Stiu ca sunt pastile care se iau dupa sexu neprotejat. Intreaba la farmacie si ia una asa ca sa fii sigura. Mai bine sa previi. In tara noastra, singurul contraceptiv de urgenta care se gaseste in farmacii se numeste Postinor si se cumpara fara prescriptie medicala. Costa in jur de 15 lei si prima pastila(un blister contine 2 pastile) trebuie luata de preferinta in primele 8-12 ore dupa contactul sexual. Este eficient si daca au trecut mai mult de 12 ore, insa nu mai are nici un rost sa-l mai luati daca au trecut 72 ore de la contactul neprotejat. A doua pastila se ia la 12 ore dupa prima.

| Anabel a răspuns:

Ca la darts nu? intra sau nu intra. asa ati facut si voi nu? auzi fara sa iti dAI SEAMA... laughing. dar tu nu ai simturi? eu zic ca a facut-o intetionat. mana in sperma si dupa la tine la chilotei tongue

| Emma_2501 a răspuns:

Esti proasta? te auzi? uita-te inca odata ce ai scris...

| dolyan a răspuns:

Doamne, ce formulare...acum inteleg de ce TPU.ro te roga sa mai verifici odata continutul mesajului, pacat ca pe unii ii doare in "beep" de felul in care se exprima!