| AnaMaria0529 a întrebat:

sunt putin speriată si sper sa mi se raspunda serios!
Deci, după ciclul menstrual, am fost in spital si am luat antibiotice din cauza unei infecții la gat. După ce mi-a trecut tot, mai erau aproximativ 5 zile până la venirea ciclului. Eu cu prietenul meu am zis sa incercam ceva noi, in timp ce ne satifaceam, MENTIONEZ CA EU SUNT VIRGINĂ, nu am avut nici un fel de contact sexual.
Prietenul meu a vrut sa imi bage foarte putin din deget în vagin, să vedem cum e, nu m-a durut deloc si nici sânge nu a curs, după si a pus mâna pe penis, si fara sa ne dam nici unul din noi seama, a introdus degetul in vagin, repet, nici un sfert din deget.
Exista posibilitatea sa fi rămas gravidă? Imi târzie ciclul mentrual de 5 zile, si eu nu stiu ce sa cred, dacă e de la antibiotice sau asta. Am avut si inca am simptome, durerea de burta, si acnee pe fata. Dau funda! Rog seriozitate, n-am pe cine sa intreb.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul tau menstrual este de tip REGULAT deoarece doar in acest caz se poate determina/calcula data la care urmeaza sa se produca urmatoarea menstruatie, inseamna ca in momentul masturbariiai fost in perioada infertilitatii absolute a oricarui ciclu menstrual. Din acest motiv chiar si in cazul in care ar fi existat sperma lichida pe degete, si acea sperma ar fi ajuns in mod absolut sigur IN VAGIN, chiar si in acea situatie formarea unei sarcini in ultimele 9-10 zile a ciclului menstrual este 100% IMPOSIBILA. Insa se pare ca ori ciclul tau menstrual NU este de tip REGULAT si din acest motiv data urmatoarei menstruatii a fost calculat in mod gresit, eronat ori in cursul actualului ciclu menstrual atat din cauza bolii cat si a medicamentatiei folosite s-au produs dereglari ale activitatii hormonale care au dereglat desfasurarea ciclului menstrual ceea ce a provocat actuala ''intarziere'' a menstruatiei. Fiindca este mai mult ca sigur ca NU exista o sarcina, rezulta ca intarzierea NU se datoreaza existentei unei sarcini ci este urmarea unei dereglari hormonale. Multa sanatatE!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, probabil intarzierea se datoreaza infectiei care te-a dus la spital. dar nici virgina nu esti de vreme ce ai avut contact sexual (masturbare de catre partener).

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu exista nici o sansa sa fi ramas gravida pentru ca esti inca virgina, iar actul sexual a lipsit.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fii ramas gravida intrucat nu a existat un act sexual propriu-zis. Intarzierea menstrei n are legatura cu sarcina.