| Mirela347 a întrebat:

Bună ziua. Știu că poate e o întrebare stupidă, dar vă rog răspundeți cu seriozitate fără a lua la mișto.
Prietenul meu s-a masturbat lângă mine, eu nici nu l-am atins pe penisul gol, ci doar prin chiloți. El a ejaculat într-un șervețel, dar nu știu dacă sperma i-a atins mâna pentru că după aceea m-a luat de mână.
Și acum vine întrebarea: există posibilitatea de a rămâne însărcinată dacă în momentul în care m-a luat de mână să fi avut spermă pe mână și eu am mers la baie să fac treaba mică și m-am șters cu un șervețel, alt șervețel curat (mă gândesc ca spermatozoizii să ajungă în vagin)? Eu nu am simțit nimic pe mână, dar totuși. Țin să menționez că eram în perioada fertilă.

Răspuns Câştigător
| Anonim5695 a răspuns:

Nu are cum sa ajunga spermatozoizii in vagin daca nu ai introdus ceva inauntru. Spermatozoizii mor in contact cu aerul oricum. Nu mai face sex pentru ca e clar ca buna ziua ca nu esti pregatita psihic si emotional. Esti putin spre deloc informata si asta poate duce la multe probleme

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti sa ramai gravida.

| gogugogugogu a răspuns:

Nu, fii linistita, nu esti insarcinata, nu e atat de usor. Daca s-a masturbat langa tine atunci, probabil, ai vazut ca jeturile de sperma au o oarecare viteza la ejaculare iar viteza aia are un rol, asa ca nu te mai gandi la servetel.

| tigaie67 a răspuns:

Eu mi-am dat drumul de atataea ori in prietenul meu si nu a ramas insarcinata!

| Anuskaa a răspuns (pentru tigaie67):

Tu ti-a dat drumul in prietenul tau? Cei doi baieti? Si nu a ramas insarcinata? Iar un raspuns de la un copil de 1 anisor