| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu un baiat 2 ani iar de atunci nu mai pot sa ma indragostesc de nici unul. Oare de ce? Nu mai simt nimic pentru fostul meu prieten dar daca incerc sa fiu cu alt baiat il vad doar ca pe un prieten bun. As vrea sa fiu cu cineva, sa-l plac, sa ma indragostesc de el, sa-l iubesc dar nu pot. ceva ma retine si nu stiu ce. Ajutati-ma cu cateva sfaturi. Multumesc

10 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Iti garantez ca in momentul in care vei cunoaste un baiat care sa te faca sa l uiti pe cel cu care ai fost doi ani! ok?

| Blaji a răspuns:

Am trecut si eu prin asa ceva cu o fata. am mai vb si cu altele, le plac dar nu simt nimic special. poate se comporta diferit, special fata de alti baieti cu tine. si de asta nu mai poti iubi pe altcineva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In timp vei intalni pe altul care sa te faca sa te simtit asa cum vrei tu. Trebuie sa ai rabdare si sa fii deschisa catre altii.

| XyYx a răspuns:

Inteleg ce simti tu. Eu am stat cu un baiat aproximativ un an, cu impacari si cu despartiri. M-am despartit de el din cauza ca ma inselase, dar am suferit ingrozitor dupa el.
Plangeam tot timpul, si nu puteam sa mai vad pe altcineva ca un posibil iubit. Ii refuzam pe toti care ma placeau si le spuneam ca mai bine ramanem amici.
Un an de zile mi-a fost foarte greu, insa a aparut un baiat care m-a facut sa iubesc din nou. Problema la tine este aceeasi care a fost si la mine. Trebuie sa apara persoana potrivita, care sa te faca sa te indragostesti din nou si sa uiti trecutul. Cel putin la mine asa a fost. In momentul de fata fostul nu mai reprezinta nimic in viata mea. Bafta pe mai departe! Si incearca sa dai sanse baietilor din jurul tau, incearca sa analizezi si sa cunosti mai bine!

| PrESeUS a răspuns:

Ti-ai gandit ca poate mai ai sentimente pentru cel de care te-ai despartit!? Gandeste-te ca poate inca il iubesti pe el si de aceea nu poti simti pentru altul ceva! Sper ca te-am ajutat

| JustTeddy a răspuns (pentru PrESeUS):

Pai asta s-a intamplat in 2010. atunci ne-am despartit...

| PrESeUS a răspuns (pentru JustTeddy):

Vrei sa vorbim putin sa aflu si eu ce s-a intamplat poate te pot ajuta

| PrESeUS a răspuns (pentru JustTeddy):

Sebi.musat id-ul meu daca vrei sa mai vorbim despre asta si sa vedem totusi ce se intampla

| vlad255 a răspuns:

E simplu tie iti pare rau ca te-ai despartit de el de aceea nu mai simti nimic pentru altcineva dar vei uita de eu si te vei indragosti de altcineva peste un timp de zile.

| Andrei234141 a răspuns:

Tu ai cumva un channel de youtube?laughing