| diutza a întrebat:

Am fost cu un baiat 3 luni de zile timp in care ne-am si sarutat...nu am facut altceva findca am numai 13 ani, el vroia sa incercam mozolul dar eu nu am vrut...asa ca va intreb p voi...cum e mozolul sau french kiss...sa stiu si euwinking

55 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cand ai zis de 'mozol', deja ma gandeam la chestii grave... Dar un sarut frantuzesc mi se pare ok. Imi amintesc de primul meu sarut frantuzesc; mi s-a parut foarte ud si rece, nu mi-a placut. Dar, exersand si daca mai ai si un partener bun, e din ce in ce mai bine.

Anna
| Anna a răspuns:

Probabil e french. e prima oara cand aud termenul aceastalaughing

mariana
| mariana a răspuns:

Fetita draga, cred ca te grabesti cu faptul ca, doresti sa experimentezi diferite forme de sarut, pentru ca acest lucru nu-ti poate aduce decat necazuri, datorita varstei fragede pe care o ai.
La 13 ani, este mai bine sa te axezi pe alte preocupari decat acelea pe care prietenul tau incearca sa le aplice asupra ta, pentru ca acest lucru poate sa te aduca in situatii total nepravazute si care pot sa-ti complice existenta.
Cred ca stii si tu ca, la pubertate, fiecare persoana are in corpul sau o serie de modificari hormonale si ca, la anumiti stimuli, organismul poate sa se manifeste printr-o excitatie iestita din comun si atunci, fara sa te gandesti ajungi sa faci lucruri pe care tu de fapt nu le doresti, dar prietenul tau te va implora sa treci si la altfel de mangaieri si la altfel de actiuni care ar putea sfarsi, cu un act sexual, pentru care nu esti pregatita nici fizic, dar nici psihic si te-ai putea alege si cu o sarcina si atunci viata ta poate sa ia o turnura absolut neasteptata. Curiozitatea la acest capitol, las-o sa fie dezlegata mai tarziu, atunci cand poti sa discerni ce poti sa faci si mai ales ce trebuie sa faci, in anumite situatii. Eu ti-am prezentat diferite variante pentru ca mi-e teama ca ai putea sa faci un pas gresit pe care-l vei regreta.
Acum timplul pe care tu il ai, trebuie sa-l afectezi invataturii, sa obtii note mari pentru a sustine examenul de capacitate cu brio si sa ai note mari, in general la scoala, pentru a-ti putea alege un loc la unul din cele mai bune licee din orasul tau, sa citesti cat mai mult, pentru a-ti imbogati nivelul de cunostinte generale, vocabularul, sa-ti traiesti copilaria, care este perioada cea mai protejata din viata si sa ai rabdare pentru experimentele vietii intime, care trebuie sa se intample atunci cand vei fi mai mare. Discuta in acest sens cu prietenul tau, care sper ca este de aceeasi varsta cu tine, spune-i ca tu nu esti pregatita pentru astfel de relatii si daca tine intr-adevar la tine, va intelege si te va respecta pentru decizia ta.
Traieste-ti copilaria si pregateste-te pentru a deveni un om de valoare. Mult succes si multa sanatate.

Janina
| Janina a răspuns:

Mozol e un termen cam... de mahala asa, sincer!

| mikiscence a răspuns:

Cam devreme la 13 ani sa te intereseze asta...asta nu se invata .vine de la sine. dar sigur nu la 13 ani!

| ShaKuri a răspuns:

Ma fratilor. fata are 13 ani. ma lasati filozofismele. Mai indragostit'o. lasa'l pe el sa iti "dea" mozol... o sa faca o chestie cu limba.sa nu te sperii si sa i'o mustilaughing).

| jani a răspuns:

Mozolul e cu zapada draga la varsta ta...french kiss...iti cere azi...si maine iti cere.french sex... iar daca tot esti curioasa...mai asteapta pana la 16 ani macar...ca curiosii mor repede.

| joy a răspuns:

Mie nu-mi place french kiss-ul..nu e deloc romanticbig grin

| claudiarebecca a răspuns:

Uite scumpa, scurt si la obiect:
http://www.youtube.com/watch?v=wfTWYhMqSIQ
si lectie cap coada:
http://www.youtube.com/watch?v=MHW59Al00jM&feature=related
have fun, tschuss

| dani9354 a răspuns:

Mozolul nu are o definitie precisa uitate la telenovele si vezi o gramada de actori care se mozolesc.Tot ce ti-as putea spune este ca mozolul este atingerea buzelor pentru mai mult timp asa pe intelesul tau.

| malecsia a răspuns:

Well... french kiss e cu "limbutza" laughing
Dar voi cum v-ati sarutat? Doar pe buze?
Si "mozoleala" poate fi diferita de la persoana la persoana... parerea mea tongue tongue tongue
Primul meu sarut a fost direct french, bine... aveam 19 ani big grin... si nu mi-a placut deloc, era cam balos baiatu'
Dar cel cu care sunt acum saruta exceptional... in ambele maniere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ma gadesc ca si eu eram la fel...winkingprima oara baiatul m-a intrebat cum stiu sa sarut si apoi a facut el primul pas.cred ca ar trebui sa te lasi dusa de val sau macar sa-i spui inainte baiatului cu care esti ca nu stii, pur si simplu nu stii.nu cred ca ar fi o rusine.mult succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aflarea cea ce ati mincat fiecare acasa cu jumatate de ora inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misto link-uri Claudiarebeca. Tari explicatiile, sa nu puti a usturoi, sa nu-i tragu in cap in gura si sa nu-i alunece limba pe git, ca o gaseste in stomac rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mai tare e sa inceapa fatuca sa intrebe mereu cum facea o prietena de-a mea... orice faceam ma intreba "da' de ce-ai facut asta? da' de ce-ai facut asa? da' ce parere ai de asta?" rolling on the floor "Taci fata ca avem treaba, ce vrei sa-mi pierd concentrarea?" rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmmm la 13 ani nu stiu ce-ti trebuie tie mozoleala thaaaaa fata mai ast

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai uite hai sati zic ca in momentul in care va sarutati unul dintre voi face primul pas si limba lui va intra in gura ta dupa care limba ta intra in gurita luibig grin si dupa ce ati ajuns amandoi sa va bagati limba in gurabig grin o invartiti unu in gurita celuilalbig grinlaughing. Acum intelegi? Dar nu asa se invata din vorbe.Trebuie sa te "mozolesti" cu cineva care sa stie.Si atunci vei vedeacum e mozolul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfoai.azi am o luna de cand sunt cu pr meu.am 13 ani abia implinitzi si...la mine prima data o fost groaznic din partea mea...adica nu maiam dat seama., pe moment am uitat asa de mine. si m-a luat cu frigurilaughing... apoi mi-am dat seama ca a fost groaznic din partea mea pentru ca eu nu faceam nimic... dupa o luna de exersare ca sa sp asatonguelaughing...cred eu k e ceva mai bine... dar totusi ma mai incurc. din multe motive...adica pe partea stanga eu una nu pot saruta si mai e si pozitzia care incurca sa sarutzi...mai mute.:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt cu un baiat de 6 luni si nu neam mozolit el tot insista si eu ii spun nu ca suntem prea mici de asa ceva avem 13 amandoi da tinem foarte mult unul la altu din cate am observat doar ne sarutam atat mai mult nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diutza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.laughing si eu am 13 ani si am un prieten de 2 luni si primult mozol mi s-a parut ceva uimitor ceva placut mai bine zis...laughing asta s-a intamplat la ziua celei mai bune prietenehappy...pai...trebuie sa faci ce face ellaughing incearca si o sa vezi ca daca iti zice cineva nu o sa intelegi doar daca incerci tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasatio domle in pace ce mai am si eu o colega care se mozoleste de la 10 ani bre cei asa mare lucru.Greseala i numa ca mozol si french kiss nu-s una si aceiasi is diferite.Praktik pentru ca din cate am vazut eu ca defiecaredata cand merg la scoala vad vreo 2 sau 3 cupluri mozolinduse nu se face c limba in niciun fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E tare sa te mozolesti am varsta de 12 ani si stiu sa ma mozllesc de la varsta de 11 ani i tare se face cu libma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea repede mai asteapta ca este tym macar 14 15 ani sa ai acum sa te intereseze scoala pe tine nu mozolu si baiety

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am numai 12 ani si m-am mozolit de 20 de ori cand faci chestia asta prima data nu-i mare lucru dat dupa aceea o sa vrei sa faci asta la nesfarsit si french kiss este auncia cand va scoateti amn2 limba si vo uniti...pe intelesuol tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu e asa de greu, doar trebuie sa-i bagi partenerului limba in gura lui si sa va jucati cu limbile.Este mai tare cu ochii inchisi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mozolul este pentru fete mari happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca tot vrei mozol mai ashteapta potzin pana pe la 14 ani 15 asta e parearea meawinkingwinkinghappyhappytonguetongue sh tongue+:*=mozol laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 13 ani am prieten nu sarut franc kiss mai bine la varianta simpla, vezi-ti de scoala cum fac toate fetele de 13 ani...si spune-i prietenului tau ca nu stii iti ie frica si gata
daca nu intelege trebuie lui