| Addeellinnaa18 a întrebat:

Am fost cu un baiat doua luni, un baiat foarte ok, care ma respecta si ma facea sa ma simt cu totul speciala.A fost singurul baiat cu care am fost dupa ce avusesem inainte o relatie de 4 ani cu un tip pe care l-am iubit foarte mult si pot spune ca o fac si acum.M-am despartit de el inainte de Craciun, cand baiatul cu care am avut o relatie de 4 ani s-a intors in oras si mi-a spus o gramada de minciuni si de baliverne numai sa il las pe baiatul respectiv.Acum vreau sa ma impac cu el, stiu ca am gresit, am vorbit cu el zilele astea si nu e suparat pe mine, ba mai mult, din vorbele lui imi dadeam seama ca inca ii e dor de mine, dar nu am avut curaj sa ii spun ca il vreau inapoi.Astazi mi-am pus intr-o relatie pe fb doar ca sa vad daca il deranjeaza cu ceva,daca se autosesizeaza, ceva. dar nimic. De sunat nu vreau sa il sun, nu stiu ce as putea face s repar toate astea, stiu ca cea mai mare greseala a fost sa imi pun pe facebook starea aia, dar asa mi-a venit pe moment, a fost un impuls. Ce as putea face? Oare mai e ceva de facut? De cand nu mai sunt cu el sunt iar deprimata, trista..singura. cand eram cu el eram alt om, mai vesel, mereu cu zambetul pe buze. Scuze ca am scris asa mult, imi pare rau. Dau funda. Pupicei

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce incurcatura si cata suferinta ai reusit sa provoci singura...
Nu-ti ramane decat sa-l cauti si sa-i vorbesti.
Privindu-l in ochi.
Cu toata rusinea si jena,cauta-l.
Baiatul tine mult la tine daca se poarta asa,in ciuda comportamentului tau smintit.
Sterge prostia aia de pe facebook,imi imaginez cutitele pe care le-o fi simtit in suflet bietul baiat,lasa sa vada schimbarea si pe urma,cauta-l,spune-i ca vrei sa-l vezi, ca aveti de discutat.
Ca sa se comporte in felul in care a facut-o, inseamna ca el spera sa realizezi ce greseala ai facut si asteapta sa te intorci la el.
Fii sincera si poate vei castiga, nu mai sta sa suferi si sa-ti plangi de mila!
Si eu cred ca vei castiga!
Haide, fa-ti planul si treci la treaba!
Sa te vedem iar cu zambetul pe buze!happy

| noi3 a răspuns:

E simplu, invita-l la un cafe... si de aici ii poti spune ca il vrei inapoi.

nu neaparat direct. incearca sa-i trezesti starile pe care le avea cand era cu tine. "iti mai amintesti. etc"

| neutrino a răspuns:

Din prostie in prostie. E timpul sa faci putina pauza, singura.

| WildDream a răspuns:

Daca il vrei inapoi lasa jena si rusinea si calca putin pe orgoliu tau si spune-i ca iti lipseste si ca ai vrea sa aveti sansa sa incepeti din nou. Ai gresit fata de el asa ca fa tu primul pas si poate ca el o sa fie dispus sa-ti mai dea o sansa.

| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ a răspuns:

Buna Adelina!
Ce poti sa faci tu in privinta asta este sa-ti ceri scuze chiar daca respectivul nu s-a suparat. Asta crezi tu dar el nu vrea sa-ti arate pentru ca te-ar face sa-te simti relativ Penibil. Spune-i adevarul si el daca ar vrea sa-va mai impacati o s-o faca dar daca nu nu. Nu-ti poti obliga pentru ca l-ai ranit. Pune-te in Locul lui. Nu trebuia sa-l crezi pe fostul. Daca erai sigura si stiai ca acel baiat cu care ai fost 2 luni e un tip ok. Nu trebuia sa-l crezi pe celalalt cu care ai fost 4 ani.

| ChemoshRDB a răspuns:

Roaga-l sa te ierte si spune-i tot ce simti, si fa-l sa inteleaga ca starea de pe facebook a fost doar un impuls. daca te iubeste cu adevarat, te va iertawinking

| Oprita00000 a răspuns:

E foarte simplu de procedat, invita-l la un suc in orasi si incepeti sa povestiti, adui aminte de timpul petrecut impreuna etc.si pe urma ii spui direct ce simti in continuare pentru el, o sa vezi ca veti fi din nou impreuna.Multa bafta