| Bee_6391 a întrebat:

Am fost cu un baiat timp de 3 saptamani. Intr-o zi m-a invitat la film doar noi doi, nu ca nu ar mai fi facut asta dar nu sa fim doar noi doi singuri.Ideea este ca peste 10 min. dupa ce m-a invitat ( invitatia era peste o ora ), m-a sunat o "prietena" sa imi zica ca a zis EL sa ma sune ea sa imi zica ca se desparte de mine. Cu aceasta prietena, de cateva zile ne certasem iar ea era si cam geloasa caci ea a incercat sa fie cu el de mai bine de un an, iar eu am rezolvat tot doar intr-o luna...in fine oh go on. totusi ce vreau sa spun este ca ea il influenteaza foarte mult si nu stiu daca a pus ea totul la cale sau chiar el a vrut asta si atat. Dar nu prea cred ca stiu ca ma place destul de mult...

Totusi daca a vrut el, as vrea sa il fac gelos intr-un fel, sa ma doreasca inapoi... vreo sugestie va rog? :d

Răspuns Câştigător
| praluca a răspuns:

Si sa intelegem ca nu te-ai mai dus? Mare greseala. Nu inteleg de ce te iei dupa asa persoane. Din moment ce ai o relatie, lucrurile se discuta in cadrul relatiei, respectiv intre voi doi! Ce treaba sa aiba acea asa zisa "prietena"? Nu stiu cati ani aveti dar presupun ca macar maturitatea de a ti-o zice in fata o are. Cred ca te-a mintit si din ce spui se vede si de ce. Nu imi pot da seama cum ai crezut-o din moment de se presupune ca o relatie e bazata pe incredere...

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Ai crezuto pe "prietena" ta sau ai discutat cu el? daca nai discutat sunt sanse de 95% sa te fi mintit...cum naiba sa te cheme la un film unde sa fiti singuri si dupa 10 min sa se desparta de tine...

| Unffox a răspuns:

Da, du-te singura la film =]]

De ce va complicati voi existenta cu astfel de probleme? rolling eyes
Pritena nu stiu cui a zis de nu stiu cine, ce si acum eu nu mai stiu ce sa fac...

Chiar nu gasesti o carte buna de citit si tu?

Daca vrei sa-l faci gelos, fa-l! Ce e asa greu de realizat asta? Te fofilezi pe langa el cu altul... cata filozofie!

| Ionica9119 a răspuns:

Vrei sa'l faci gelos? Combina'te cu altul!

| Bee_6391 explică:

Multumesc pentru raspunsuri... happy pana la urma am lamurit totul, asa zisa "pretena" a pus totul la cale.Iar noi doi suntem acum impreuna happy.