| 1980 a întrebat:

Am fost impreuna timp de un an si 8 luni ne-am iubit am fost fericiti dupa care sa ma trezesc ca el a placat fara sa is ia ramas bun doar am aflat ca a plecat in alta tara. dupa un timp m-a sunat si evita sa imi raspunda de ce a plecat asa. am mai tinut legatura de telefon mai vorbeam pe messenger uneori ma mintea ca e acasa si sa merg intr-un culb. dc imi zicea asa? nu stiu cred ca de ce stateam toata ziua acasa si nu iesam prin cluburi. a trecut un an de zile si in 13 mai sa intors acasa si a venit la mine si imi zicea sa il iert ca ii pare rau ca a gresit...etc. eu cum il mai iubeam l-am iertat si i-am dat a doua sansa am crezut ca s-a schimbat. cateva saptamani a fost totul super. dar dupa un timp a inceput sa apara telefoane cu nr ascuns mesaje care le trimitea fara sa ma lase sa vad si cand vorbea la telefon iesa afara simteam ca ceva nu e in regula cu el ceva nu imi mirosea bine. i-am zis l-am rugat sa nu mai stearga mesejele expediate dar nici gand nu sa faca asa ceva. ma simtieam prost mai ales fata de prieteni cand ma intrebau ca ce are de ce se tot fereste atuci cand vb la telefon si eu nu stiam ce sa raspund... i-am zis ce nu imi place la el si l-am rugat sa se schimbe si nu a facut-o... am sperat ca se va schimba intr-o zi... dar a fost tot mai rau. el sa reangajat ca Dj intr-un bar si atunci a aceput ne vedeam odata la saptamana si atunci cateva ore si doar pentru sex ...cand il sunam ziua doarmea. normal era obosit nu pteam vb cu el si seara cand il sunam ce imi zicea? dupa 5 minute cat vb cu el imi zicea ca are treaba.si ui asa a anceput certurile ca eu incepusem sa ma satur si i-am zis ca mie nu imi convine asa cum e acum. si dc? pentru ca mie cand mi-e dor de tine nu te pot vedea cand dar tu cand vrei sunt mereu acolo langa tine si la bine si la greu... de craciun m-a lasat singura... mi-a fost enorm de greu el se distra si eu acasa ...si de ziua indragostitilor anul asta m-a lasat singura si a doua zi cand a venit acasa ce mi-a zis dupa cateva ore? ca are pe una si ca i-a zis ca il iubeste si ca peste doua saptamani sa mearga la ea dar inainte sa imi zica asta la dat frate sau de gol cu o faza ca i-a zis sa faca ceva ca el oricum pleaca din baru ala .cand mi-a zis ca ma anselat de 6 sau 7 ori ...am ramas muta insinea mea m-a durut inima am simtit ca nu mai pot sa raspir imi vena sa plang dar nu m-am aratat mam facut ca si cum nu ma interesaza ca nu ma doare cat ca imi era greu si dupa ce povesteam o suna pe una si vb cu ea si asta in intreaba da cu cine esti? el raspunde cu pretena mea! si ea iar il antreaba cu care dintre ele? am ramas socata mi sau imoiat pricioarle simteam ca ceva in mine se stinge sinteam un gol imens in inima un val de tristete se asternut peste sufletul meu. ...am incercat in toate felurile sa fac sa fie bine sa il fac fericit din toate puterile mele si ce se poate face dar orice faceam nu era bine...si cand i-am zis ca nu mai vreau sa fiu cu el ce mi-a zis? ca mai bine era cu o curva de cat cu mine si ca l-am facut sa sufere.de ce mi-a zis asta? si dupa un timp am aflat ca el e bine fericit ca se distreza... ...am aflat ca merge cu a mers cu aia la o nunta din fam lui... si eu acasa plagand zi si noapte nu mai manac doar odata in zi si cate oadata deloc am slabit am 45 kg. acum ma simt pustie si fara chef de viata nu mai pot zambi doar simt ca inima mea e foarte obosita uneori smit ca trebuie sa ma odihnesc... dar nu pot pentru ca nu scap de durerea imensa ce ma apsa fara ancetare zi si noapte. ce sa fac sa sacap de ea? si mai mi-a zis ca e mai bine fara mine.de ce mi-ai zis asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ti-a spus ca e mai bine fara tine? pentru ca ii este mai bine, asa simte. cind era cu tine nu era chiar liber, trebuia sa se fereasca sa vorbeasca la telefon, mesaje, etc. de ce era mai bine cu o curva? pentru ca ii era intr-adevar mai bine. cu tine simtea ca ar trebui sa aiba responsabilitati, sa-ti daruiasca ce ii daruiai tu, dar sufletul lui meschin nu vroia sa daruiasca nimic, vroia doar sa ia. de ce s-a purtat mizerabil? pentru ca tu i-ai permis, draga mea. tu l-ai iertat dupa ce a plecat fara sa isi ia ramas bun... un om daca iubeste cu adevarat, poate sa faca asta? NU. trebuia sa stii asta si, ai stiut-o dar nu ai vrut sa schimbi nimic pentru ca tu il iubeai. el, nu! orice ti-a facut, tu ai acceptat si ai asteptat ca el sa se schimbe. mai mult, ai facut tot ce ti-a stat in putinta sa te umilesti, si sa il faci fericit (zici tu, asta) el nu a inteles decat ca tu il iubesti atat de mult incat il ierti ori ce face si atunci nu a mai avut respect pentru tine, o femeie care inghite la nesfarsit toate mizeriile lui. trebuia sa te astepti la acest sfarsit. dar te rog, nu mai fi trista, nu te distruge, pentru ca el nu merita asta si pentru ca tu nu ai pierdut nimic. era un vagabond, un mic nemernic meschin si ticalos. viata e frumoasa. multumeste lui Dumnezeu ca ai scapat de el si ca nu a trebuit sa traiesti toata viata aceste mizerii; multumeste ca esti sanatoasa si nu ti-a mai lasat "cadou" vreo boala; multumeste ca ai sansa sa cunosti un barbat adevarat, cu care sa stii sa te porti si sa nu-i mai permiti sa te raneasca. haide, capul sus! mai sunt barbati buni pe lumea asta, uita-te in jurul tau si ai sa vezi. dar, ai grija de tine si fii demna, nu lasa pe nimeni sa-ti calce sufletul in picioare.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te rog, incearca sa rescrii mesajul respectand regulile de ortografie si ortoepie. Eu personal n-am inteles nimic.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite acest barbat ca sa-i spun asa pur si simplu a profitat de bunatatea ta, ti-a descoperit punctul slab si profita, a vazut ca i-a mers prima data de ce sa nu incerce si a doua oara.Parerea mea este ca trebuie sa uiti si sa-ti reiei viata nu are rost sa suferi, uita si ai sa vezi ca va fi bine.Ai sa vezi ca in timp vei intalni alta persoana care te va face cu adevarat fericita, inteleg ca acum iti este greu dar nu are rost sa suferi dupa asemenea specimen.De faptul ca ai este mai bine fara tine poate ca intr-un asemenea anturaj gaseste femei care sint disperate dupa el si ai ofera ceea ce poate tu nu ai putut sa-i oferi.Deci fruntea sus si incearca sa treci peste asta, la inceput iti va fi mai greu dar ai sa vezi ca vei uita important este sa vrei.Succes.

cristian
| cristian a răspuns:

Nimeni nu este de neinlocuit.
Ai toata viata inainte.
Gandeste-te ca nu era pentru tine sterge totul cu buretele si mergi mai departe.Pa cuvant.

| cube a răspuns:

Pai mai fetito, nu vreau sa te cataloghez, dar o fachappy dupa felul cum te exprimi nu ti dau mai mult de 14-15 ani si tot dupa modul de exprimare pe care-l abordezi imi dau seama cat de naiva esti si cate lucruri stii tu despre o relatie. Stai linistita ca mai cresti si o sa vezi cum stau lucrurile. Iti dau un sfat, capata-ti si tu o personalitate si poate ca o sa ai sansa de a gasi un baiat, barbat, mai cu capul pe umeri.

| carmen_9743 a răspuns:

E simplu, uita-l nu te merita. De ce sa suferi tu? Mai bine sa se dea el cu capul de pereti. Capul sus, plangi pana iti trece, grabeste-te ca sunt altii care vor iubirea ta, asta n-o merita. UITA-L!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra p satana_buh pls

| georgel444 a răspuns:

Incearca sa cunosti un alt baiat iar pe fostul tau iubit ingnoral complet chiar daca pe viitor va dori sa va mai vedeti. Oamenii nu se schimba!