| ZaBzY a întrebat:

Am o problema... Un coleg de clasa care se certase cu mine mi-a rugat sa il iert. Eu l-am iertat si de atunci mergeam tot timpul acasa cu el(ma conducea), vorbeam din ce in ce mai des, vorbeam la telefon incontinuu... Ma rog. el nu era din "grupul meu de prieteni" pentru ca prietenii mei nu il suportau, dar eu nu eram de acord cu ei. Imi interziceau sa mai stau cu el, dar eu nu ii ascultam. La un momendat, am aflat de la toata clasa ca el ma place, dar sentimentul nu era reciproc, dar stateam cu el pentru ca imi era un prieten bun. Dupa ceva timp, prietenii mei au descoperit ca eu inca stau cu el si mi-au spus ca daca nu rup prietenia cu el ma vor lasa si ziceau ca imi vor binele. Mi-am luat inima in dinti si i-am spus sa ma lase in pace si sa uite ca am fost prieteni. Nici nu a mai intrebat de ce zic asta. A spus "ok.pa". Ma simteam prost pentru ca el chiar ma placea mult. Am vazut ca se distreaza si fara mine, plangeam, dar mi-am dat seama ca de fapt si eu il plac foarte mult. As vrea sa fim macar prieteni din nou. Ce sa fac ca sa-i castig prietenia?
Macar e posibil sa ma mai placa? :'(

Răspuns Câştigător
| Brainstorming a răspuns:

Ești foarte influențabilă, parcă ai fi o frunză în vânt.
Fă ce-ți spune inima și crezi că este corect indiferent cât de greu este.
Ai greșit față de el dar și față de tine. Înfruntă adevărul și învață din greșeli.
Ce criterii ai atunci când îți faci prieteni: părerea celorlalți?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca baiatul este putin istet si mandru, atunci dorinta ta nu are cum sa se mai indeplineasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, e posibil sa te mai placa...

| Nicux1 a răspuns:

Habar n-am ce-o fi vazut ala la tine.

| Nicux1 a răspuns:

De fapt schimbarea asta brusca nu este din vina ta. Aham, nu din vina ta.La inceput tipul avea tendinte spre cea mai buna prietena,era baiatul de treaba care le plictiseste atat de mult pe fete, asa ca tu nu il mai vedeai ca pe o provocare, asa ca din mila stateai cu el. Dupa ce te-ai hotarat sa pui capat relatiei ai fost uimita de reactia lui relaxata si indiferenta, asa-i? Mai mult, faptul ca se distra asa de tare cand tu nu erai prezenta si nu dadea 2 bani pe tine, te-a facut sa iti schimbi parerea si usor ti-a starnit si atractie.
Nu este de condamnat... Daca vrei o relatie noua cu tipul poti sa incepi de la 0...Il inviti in oras.
Apoi trebuie sa iti schimbi anturajul...nu stiu cum sa iti spun, dar prietenii tai sunt toxici.